Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2396 görüntülenme )

Putin'den Çok Garip Davet!

Haberin detayları...
 Rusya Devlet Başkanı Putin, Suriye lideri Beşar Esad’ın seçimleri kaybetmesi durumunda Rusya'da kolaylıkla sığınma hakkı alabileceğini söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Alman basınına verdiği röportajın Kremlin tarafından yayınlanan ikinci bölümünde Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın Amerikan Ulusal Güvenlik Kurumu'nun eski sistem analisti Edward Snowden’ın Rusya’ya alınmasından çok daha kolay bir süreçle Rusya'ya alınabileceğini açıkladı.

Putin, “Bana göre Esad’ın akıbetini tartışmak için zaman daha çok erken. Ancak günün birinde Suriye lideri ülkesini terk etmek zorunda kalırsa Rusya’da kolaylıkla siyasi sığınma hakkı alabilir" dedi.

Esad ile NSA eski sistem analisti Snowden'ı karşılaştıran Putin, "Dahasını söyleyeyim. Esad’ın bize gelmesi zamanında Edward Snowden'ın Rusya'ya sığınmasından daha kolay bir iş. Ancak başında da söylediğim gibi bu meseleyi ele almanın zamanı daha gelmedi. Suriye’de ilk önce teröre karşı savaş tamamlanmalı. Ardından demokratik ortamda Suriye’de seçimler yapılmalı. Bu seçimlere Esad katılarak halkı tarafından reddedilirse akıbetinin ne olacağını ve Rusya’ya gelip gelmeyeceği ele alınabilir” ifadelerini kullandı.

Milliyet

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FLAŞ!.. ZARRAB DAVASINDA İNANILMAZ GELİŞME... Rusya Düğmeye Bastı! Bilal’in ‘gemicik’ filosu büyüyor ROTA YEMEK ŞİRKETİ GENEL MÜDÜRÜNE ŞOK!.. Gökçek’ten Tepki Toplayan Tweet MHP Milletvekili'nden BAHÇELİ'ye AĞIR MESAJ!.. Sinan Oğan'dan Önemli Açıklama Arap Birliği'den Türkiye Hamlesi!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
BORCU OLANLARIN DİKKATİNE... İŞTE YENİ DÜZENLEME!