Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2364 görüntülenme )

Putin'den Çok Garip Davet!

Haberin detayları...
 Rusya Devlet Başkanı Putin, Suriye lideri Beşar Esad’ın seçimleri kaybetmesi durumunda Rusya'da kolaylıkla sığınma hakkı alabileceğini söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Alman basınına verdiği röportajın Kremlin tarafından yayınlanan ikinci bölümünde Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın Amerikan Ulusal Güvenlik Kurumu'nun eski sistem analisti Edward Snowden’ın Rusya’ya alınmasından çok daha kolay bir süreçle Rusya'ya alınabileceğini açıkladı.

Putin, “Bana göre Esad’ın akıbetini tartışmak için zaman daha çok erken. Ancak günün birinde Suriye lideri ülkesini terk etmek zorunda kalırsa Rusya’da kolaylıkla siyasi sığınma hakkı alabilir" dedi.

Esad ile NSA eski sistem analisti Snowden'ı karşılaştıran Putin, "Dahasını söyleyeyim. Esad’ın bize gelmesi zamanında Edward Snowden'ın Rusya'ya sığınmasından daha kolay bir iş. Ancak başında da söylediğim gibi bu meseleyi ele almanın zamanı daha gelmedi. Suriye’de ilk önce teröre karşı savaş tamamlanmalı. Ardından demokratik ortamda Suriye’de seçimler yapılmalı. Bu seçimlere Esad katılarak halkı tarafından reddedilirse akıbetinin ne olacağını ve Rusya’ya gelip gelmeyeceği ele alınabilir” ifadelerini kullandı.

Milliyet

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Silopi'de Kaza: 8 Polisimiz Yaralı Anayasa Mahkemesi Askerler İçin Bakınız Ne Karar Verdi! 2 Bin Kişiye İstihdam! Erken Emeklilik için Üç Formül İKİNCİ EL OTO PAZARINDA YENİ DÜZENLEME! Rusya'dan ŞOK TEHDİT! Bir anlamı olmalı... HÜKÜMET'TEN BAYRAM MÜJDESİ ÖNCE PKK’YA ŞİMDİ AKP’YE OPERASYONLAR DURDURULDU

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Flaş! Türkiye Tepki Koydu: Araplar DÖNDÜ!