Politika
19 Ekim 2018 ( 1134 görüntülenme )

Putin sert çıktı!.. 'O TOPRAKLAR BİZİM'

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın kocaman toprakları olduğunu, kimsenin hiçbir şeyine ihtiyacı olmadığını ve Kırım’ın Rusya toprağını olduğunu ifade etti.

‘BU TOPRAKLAR BİZİM’

Soçi'deki Valday Tartışma Kulübü'nde konuşan Putin "Hiçbir yere gittiğimiz yok, kocaman topraklarımız var, kimsenin bir şeyine ihtiyacımız da yok. Doğal olarak bağımsızlığımıza, egemenliğimize değer veriyoruz. Bu her zaman böyleydi, ülkemizin tarihi boyunca böyle oldu. Bu bizim halkımızın kanında var" dedi.


Bu sözlerin ardından Putin'e moderatör tarafından ‘Ya Kırım?' sorusu yöneltildi. Putin ise şu yanıtı verdi:

‘KIRIM BİZİMDİR’

"Kırım bizimdir. Neden mi? Bizim gelip bir şeyi aldığımızdan dolayı böyle değil. Burada benimle tartışacakların argümanları hemen çıkmaza girecektir. Demokrasi halkın referandumlar, seçimler sayesinde yetki sahibi olmasıdır. Kırım'da insanlar referanduma gitti, oy kullandılar: ‘Bağımsız olmak istiyoruz, Rusya'ya bağlanmak istiyoruz' dediler. 

Yüzüncü kez hatırlatayım: Kosova'da referandum yapılmadı. Sadece parlamento bağımsızlık için oy kullandı. Yugoslavya'yı parçalamak isteyenler de ‘Tanrıya şükür, bunu kabul ediyoruz' dediler. Kırım konusunda ise mutabık değiller. Öyleyse gelin tartışalım."

Putin, BM belgelerine bakılması ve halkların kendi kaderlerini belirleyebileceği ile ilgili bölümü incelemeyi teklif etti. Rus lider "Sonsuza kadar tartışabiliriz, ancak bölgedeki insanların iradesinden yola çıkacağız" dedi.

ERDOĞAN: ‘TANIMIYORUZ’ DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha öncesi yaptığı açıklamada ‘Kırım’ın yasa dışı ilhakını tanımadık ve tanımayacağız.’ demişti.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ