Politika
01 Ocak 2019 ( 3536 görüntülenme )

Putin konuştu... 'BİZİM BİZDEN BAŞKA DOSTUMUZ YOK'

2019'da girilirken Rus televizyonlarında her yılbaşında olduğu gibi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yeni yıl mesajı yayınlandı. Putin, 2019’a dakikalar kalmışken televizyonlardan yayınlanan mesajında, Ruslardan, yeni yılda birleşip birbirine bağlı bir ekip gibi davranmalarını istedi. Dışarıdan yardım beklememek gerektiği vurgusunu yapan Rus lider, vatandaşlarına iyi dileklerini de iletti.Putin mesajında şu ifadelere yer verdi:

‘BİZİM BİZDEN BAŞKA DOSTUMUZ YOK’

"Önümüzde, ekonomi, bilim, teknoloji, sağlık, eğitim ve kültür alanlarında yerine getirmemiz gereken pek çok görev yer alıyor. En önemlisiyse, tüm Rus vatandaşlarının, her birimizin yeni yılda iyiye doğru değişimi hissedebilmesi için esenlik ve yaşam kalitesini adım adım artırmamız gerekiyor. Bunu da sadece beraber yapabiliriz. Bize yardım edecek birileri hiç olmadı ve hiç olmayacak."

‘BİR OLDUĞUMUZDA GÜÇLÜYÜZ’

"Bu nedenle birbirine bağlı, ayrılmaz, güçlü bir takım olmamız çok önemli" diye devam eden Rus lider, "Şu anda herkesi birleştiren arkadaşlık ve iyi umutlar, bize gelecekte de eşlik etsin ve işlerimiz ile ortak amaçlarımızda bize yardımcı olsun" dedi.

‘BİRLİKTE OLDUĞUMUZDA HER ŞEYİ BAŞARIRIZ’


Ayrıca, "Yeni yıl gecesinde çocukluğumuzda olduğu gibi dilekler dileyip bize iyi şanslar getirmesini bekliyoruz. Bu dileklerin yerine gelmesini dilerim. Fakat çok iyi biliyoruz ki kendimiz, ailemiz ve ülkemiz için daha iyisinin olması sadece kendi çabalarımız ve ortak çalışmalarımızla mümkün olur" ifadelerini kullanan Putin, Ruslardan ayrıca yeni yılda merhametli olmalarını ve yalnızlar ile hasta olanları unutmamalarını da istedi.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ