Güvenlik
06 Eylül 2017 ( 485 görüntülenme )

PUTİN'DEN DİKKAT ÇEKİCİ UYARI!..

Putin: Küresel felakete dönüşebilir


Putin, daha sert yaptırımlarla Kuzey Kore üzerindeki baskının artırılmasına karşı çıktı. Putin, krizin küresel bir felakete dönüşebileceğini söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD'nin Kuzey Kore üzerindeki baskının daha sert yaptırımlarla artırılmasına talebine sıcak bakmıyor. Çin'de düzenlenen BRICS ülkeleri (Brezilya, Çin, Hindistan ve Güney Afrika) zirvesinde konuşan Putin, "Şu anki askeri histeri iyi gelişmelerin habercisi değil ve çok sayıda kurbana mal olacak küresel bir felakete dönüşebilir" açıklamasını yaptı.

Putin, Kuzey Kore'nin kendini güvende hissetmediği sürece nükleer programından vazgeçmeyeceğini de belirterek "Kuzey Kore'nin nükleer sorununu çözebilmek için diyalogdan başka bir çözüm yolu yok" ifadesini kullandı.

Putin, ABD'yi de eleştirerek Washington'ın önce Çin ve Rusya'yı yaptırım listesine aldığını, ardından da Kuzey Kore'ye cezaî önlemler konusunda bu iki ülkeden yardım beklediğini söyledi. 

ABD EN SERT TEDBİRLERİN ALINMASINI İSTEMİŞTİ

Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-Un (ortada) Ağustos'taki bir füze testi sırasında
ABD'nin BM nezdindeki büyükelçisi Nikki Haley, New York'taki BM acil toplantısında BM Güvenlik Konseyi'nin daim üyelerine Kuzey Kore'ye karşı "mümkün olan en sert tedbirlerin" alınması çağrısında bulunmuştu.

Kaynak: DW Türkçe

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ