Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2490 görüntülenme )

Putin'in Derdi Şimdi Anlaşıldı!

Asıl gerçek işte bu!
  Rusya: Türkiye ile askeri teknik alandaki projeler durduruldu
 
Rusya Askeri Teknik İşbirliği Federal Servisi Üst düzey temsilcisi, Türkiye ile askeri teknik alandaki tüm projelerin dondurulduğunu bildirdi.
Temsilci Rus haber ajansı Ria Novosti'ye yaptığı açıklamada , “Türkiye'nin NATO üyesi olmasına bakmaksızın bu ülke ile askeri teknik işbirliği aktifleri bir şekilde geliştirildi. Yakın zamanda tüm projeler donduruldu" dedi.
 Son yıllarda Moskova Ankara ile savunma alanında bazı projelere imza atmıştı.
RUSYA KÜLTÜR BAKANLIĞI, “TÜRKSOY İLE TEMASLARI DURDURUN” DEDİ
 Rusya Kültür Bakan Yardımcısı Alla Manilov da, Kültür Bakanlığı’nın bölgelere Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) ile vakit kaybetmeden temasları durdurmasını teklif etti.
Rus haber ajansı Ria Novosti’ye açıklamada bulunan Manilov , “Kültür Bakanlığı bu kuruluşla temasların en kısa sürede askıya alınmasını ve etkinliklerine katılınmaması önerisinde bulundu” açıklamasını yaptı.
 Rusya’nın teşkilata üye olmadığını sadece gözlemci statüsünde olduğunu da belirten Manilov, Kültür Bakanlığı’nın bugün Tataristan, Başkurdistan, Altay Cumhuriyeti, Tuva Cumhuriyeti, Hakasya ve  Saha Cumhuriyeti başkanlarına birer telgraf göndererek TÜRKSOY ile temaslarını durdurmalarını önerdi(Ajanslar).
Haber bu…
Rusya bu hamlesiyle TÜRK varlığını hedef almaya başladı hem Anadolu’da hem de Asya’da…
Bize sorarsanız Rusya oynuyor…
ABD oynuyor…
Türkiye’de AKP siyaseti de oynuyor…
Yakında anayasa Türk Milleti’nin önüne gelecek ve bakalım AKP siyaseti Türk Milleti’nden ne isteyecek, nelerden vazgeçmesini isteyecek, ona bir bakmalı…
Çünkü AKP’nin anayasasında TÜRK, ATATÜRK ve TÜRK MİLLETİ kavram ve değerleri olmaz ise eğer, bu demektir ki bu siyaset Rusya ile aynı oyunu oynuyor!
Öyle ya, madem ki Ruslar Türk’ü hedef alıyor, o halde AKP siyasetinin buna karşılık Türk adını silmek yerine, Türk Kültür ve varlığını güçlendirmesi gerekmez mi!
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ