Teknolojinin ve çekim güçlerinin artması baz istasyonlarının çoğalmasına sebep oluyor. Artık çocuk parklarında bile karşılaşılan baz istasyonlarının olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Selim Şeker, “Baz istasyonlarının kansere yol açtığı kesinleşti” dedi.

BAZ İSTASYONLARININ KANSERE YOLAÇTIĞI KESİNLEŞTİ

Baz istasyonu sayısının gittikçe arttığını ve kesinleşmiş bir çok etkisinin bulunduğunu kaydeden Prof. Dr. Şeker, “Baz istasyonlarının kanser hastalığına yol açtığı kesinleşti. ABD'de 2016 yılında yayımladığı sonuçlarını paylaştığı bir araştırmaya göre baz istasyonlarının kanser yapıcı etkilerinin bulunduğu ortaya çıktı. Kanserin yanında başka rahatsızlıklara da yol açabiliyor. Örneğin, kalp rahatsızlıkları ve biyolojik dengeyi etkileyebiliyor” şeklinde konuştu.

“KANSER ORANLARI ARTIYOR”

İtalya'da yapılan başka bir araştırmadan bahseden Prof. Dr. Şeker, “Birkaç önce yayımlanan bir araştırmanın sonuçlarına göre daha önce ABD'de bulunan bulguları destekledi ve baz istasyonlarının kansere yol açtığı kesinleşti.” diye konuştu. Bir çok ülkede kansere yakalanma oranlarının arttığının altını çizen Prof. Dr. Şeker, “Bunların nedenleri arasında elektromanyetik radyasyonların ve baz istasyonlarının etkisi çok büyük” diye konuştu.

“EN FAZLA ÇOCUKLAR ETKİLENİYOR”

“İnsan olarak bizler birer elektromanyetik cihazız” diyen Prof. Dr. Şeker, “Beyin dalgaları, kalp atışları, hücre bölünmeleri, vücudun haberleşmesi hep elektrik enerjisiyle oluyor. Hormon ve enzimlerin faaliyetleri elektriksel olarak düzenlenmektedir. Bir insanın tüm fonksiyonları bir teoriye göre 40 Watt'lık güç harcanıyor her gün. Dolayısıyla baz istasyonlarının yaydığı radyasyon insan biyolojisini olumsuz etkiliyor. Bundan en fazla çocuklar etkileniyor. Çünkü çocuklarda gelişim aşaması daha tamamlanmamıştır. Çocukların gelişimi elektromanyetik radyasyonla kötü yönde etkilenerek down sendromu, kalsiyum akışları etkilenerek vücudun iyi beslenmemesi sonuçlarını ortaya koyan yüzlerce makale bulunuyor” ifadelerini kullandı.

“5G İLE ÇÖP KUTULARINA BİLE BAZ İSTASYONU KOYULACAK”

Prof. Dr. Şeker 5G teknolojisiyle beraber hali hazırda bulunan baz istasyonlarına milyonlarca yeni baz istasyonu ekleneceğini ve bu nedenle risklerin daha da artacağını kaydetti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ