Sağlık Bakanlığı Koronavirüs (corona virüsü) Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, Twitter hesabından sokağa çıkma yasağıyla ilgili paylaşım yaptı. Prof. Azap, paylaşımında "Sokağa çıkma yasağının kendisi hareketliliği azaltsa da öncesi/sonrası artırmış" diyerek yasak öncesi ve sonrasında hareketliliğin daha artığını vurguladı. Azap, şu ifadeleri kullandı:

‘YASAK ÖNCESİ VE SONRASINDA HAREKETLİLİK DAHA DA ARTMIŞ’
* Sokağa çıkma yasağının kendisi hareketliliği azaltsa da öncesi/sonrası artırmış.
* Bundan sonra ulaşabildiğimiz verileri analiz ederek hareketlilikteki değişkenliğin olgu sayısıyla ilişkisini ve literatürde de çok tartışılan sıkı kısıtlamaların salgına etkisini anlamaya çalışacağız.”

DÜN 26 CAN KAYBI YAŞANDI
Türkiye'de koronavirüs salgını nedeniyle bugün 26 kişi daha hayatını kaybetti. Can kaybı 4 Bin 515’e, toplam vaka sayısı 163.103’e yükseldi. Açıklanan son koronavirüs verilerine göre, son 24 saatte yeni vaka sayısı 983 oldu. Son 24 saatte 26 kişi hayatını kaybederken, bugün iyileşen kişi sayısı ise 1.021 olarak açıklandı. Açıklanan verilere göre toplam yoğun bakım hasta sayısı 649, toplam entübe hasta sayısı 308 oldu.

MASKE VE SOSYAL MESAFEYE DİKKAT
Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Koca, “Toplam test sayımız 2 milyonu geçti. Düne göre günlük test sayımız 3.000 arttı. Yeni vaka sayımız 1.000’in altında. Gelecek günler, el hijyenine özene; maske ve sosyal mesafe kuralının ikisine birlikte uymamıza bağlı. DAHA SIKI TEDBİR, DAHA İYİ SONUÇTUR.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sağlık Bakanlığı/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ