981 görüntülenme06 Ocak 2019
Niğde’de ismi öğrenilemeyen kişi, bir kadın yakınıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca uygulamaya konulan paralı poşet uygulamasını ilginç bir yöntemle protesto etti.

POŞET YERİNE EŞŞEK

Niğde'de biri kadın 2 kişi, paralı poşet uygulamasını protesto etmek için markete eşekle gitti. Eşekle markete girip reyonları dolaşan 2 kişi, aldıkları ürünleri hayvanın heybesine koyduktan sonra çıkıp gitti.

POŞET İŞİ VURGUNA GİDİYOR...

Samsun'da bir ayakkabı mağazası 25 kuruşluk poşeti 40 kuruştan sattı. 'Mağdur' vatandaş alış veriş fişini sosyal medya hesabından paylaşarak duruma tepki gösterdi. 1 Ocak itibariyle yürürlüğe giren ücretli poşet uygulaması marketlerde ve mağazalarda uygulanmaya başlandı. Poşetin fiyatı ise 25 kuruş olarak açıklandı.

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde ise bir kişi, Türkiye genelinde çok sayıda şubesi bulunan tanınmış bir mağazadan 29.99 TL’ye ayakkabı satın aldı. Vatandaş, parasını ödeyip evine getirdiği ayakkabının, alış veriş fişine bakınca ise poşet için 25 kuruş yerine 40 kuruş alındığını fark etti. 15 kuruş zarara uğrayan vatandaş duruma sosyal medyadan paylaşım yaparak tepki gösterdi. Aynı mağazanın Düzce’deki bir şubesinde ise poşetin 50 kuruşa satılması dikkat çekti.

POŞET PARASI ALTINDA BAKANLIK DA VARMIŞ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu. Akşener, " Markette poşeti bile parayla satar olmuşlar. Hatta size bir sır vereyim, o 25 kuruşun 15 kuruşunu da bakanlık alıyor. Nereye el atsan elinde kalıyor " dedi. Meral Akşener ekonomik krizin derinleştiğini savunarak şöyle konuştu:

'25 KURUŞ POŞETİN 15 KURUŞUNU DA BAKANLIK ALIYOR'

"Görünen o ki, tüm makyaja rağmen, ekonomik kriz derinleşiyor. Enflasyon rakamlarıyla oynuyorlar. Buna rağmen yüzde 22'nin altına indiremiyorlar. Bakın bir örnek vereyim de, enflasyonu nasıl düşük gösterdiler anlayın. TÜİK'e göre 2017 Kasım'ında 45 lira olan etin kilosu, 2018 Kasım'ında ne olmuş biliyor musunuz, 44 lira. Git sor bakalım Hasan abiye, Ayşe ablaya, etin kilosu kaç liraydı, kaç lira olmuş. 

AK Parti iktidarının öyküsü budur. Hayatları nasıl değişti bir bakın. Artık o zengin mahallelere taşındılar. Markette poşeti bile parayla satar olmuşlar. Hatta size bir sır vereyim, o 25 kuruşun 15 kuruşunu da bakanlık alıyor. Nereye el atsan elinde kalıyor."

Kaynak: DHA/Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ