Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İstanbul Kilyos'taki sit alanında bulunan 30 bin metrekarelik arazinin imarını değiştirip inşaat hakkını 5 kat artırdı. Arazinin sahibi şirketin yönetim kurulu üyeleri arasında eski Başbakan Tansu Çiller’in oğlu Berk Uçuran Çiller'in de olduğu ortaya çıkmıştı.

5 KAT ARTIRILDI, 4 BİNDEN 24 BİNE
Çevre Bakanlığı, sit alanında bulunan 30 bin metrekarelik arazinin imarını değiştirip inşaat hakkını 5 kat artırdı. Şirketin yönetim kurulu üyeleri arasında eski Başbakan Tansu Çiller’in oğlu Berk de var.Konut alanı olarak belirlenmiş parsel, otel yapılacak şekilde düzenlendi. 4 bin 586 metrekarelik inşaat alanı, yaklaşık 5 kat arttırılarak 24 bin metrekareye çıkarıldı.

PORTAKAL ‘BUNA DA MI SES YOK

Günlerdir, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a 'kişisel bilgilerinin nasıl sızdırıldığını' soran ve yanıt bulamayan gazeteci Fatih Portakal, söz konusu haberi sosyal medya hesabından paylaşarak Bakan Kurum'a seslendi. "Bu duruma yanıt verir mi bilemiyorum" diyen Portakal, "Ama ben günlerdir “kişisel bilgilerim nasil sızdırıldı” diye soruyorum susuyorlar. Bu taktikler geçmişin taktikleri" dedi. Portakal Twitter hesabından şunları söyledi:

‘ALLAH KORKUSU DA MI KALMADI’
“Güzel hareketler bunlar! @csbgovtr @murat_kurum bu duruma yanıt verir mi bilemiyorum? Ama ben günlerdir “kişisel bilgilerim nasil sızdırıldı” diye soruyorum susuyorlar. Bu taktikler geçmişin taktikleri. Hak ve hukuku çoktan geçtim, Yaradan korkusu da mı kalmadı sizlerde?”

Kaynak:gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ