Fatih Portakal İstanbul'da devam eden oy sayımlarına tepki göstererek, "Sayma bittikten sonra senaryo var mı acaba?" diye sordu.

Yerel seçim üzerinden bir hafta geçmesine rağmen İstanbul'da AKP'nin başvurusu üzerine geçersiz oy sayımları devam ediyor. Kesin olmayan sonuçlara göre seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu'nun mazbatası henüz verilmezken, oy sayımının uzaması başta vatandaşlar olmak üzere tepkilere neden oldu.

O tepkilerden biri de gazeteci Fatih Portakal'dan geldi. Twitter hesabından oy sayımlarına tepki gösteren Portakal, "Sayma bittikten sonra senaryo var mı acaba?" diye sordu. İşte Fatih Portakal'ın o mesajı:

‘DAHA SENARYO OLMAZ’


"Seçimin üstünden 1 hafta geçti. Ne sonuçmuş #İstanbul için hala sayılıyor! %70 bitti fark 17 bin civarı #İmamoğlu lehine. Sayma bittikten sonra senaryo var mı acaba? Varsa ne? Ama... Yoktur diyorum."

Son YSK seçim sonuçları verilerine göre; Ekrem İmamoğlu, 17.132 oyla önde görünüyor. CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat’ın YSK’ya dayandırarak açıkladığı son verilere göre:

– 19 ilçede sayım bitti
– Şu ana kadar geçersiz geçersiz oyların %72'si sayıldı
– Kalan geçersiz oy sayısı yaklaşık: 84 bin
– Kalan sandık sayısı yaklaşık: 8.500
– Toplam oy farkı 17.132

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, itiraz süreci ve sayım sonuçlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı;

‘YÜZ KERE DE SAYSALAR SONUÇ DEĞİŞMEZ, İMAMOĞLU BAŞKAN’

“Yüz defa daha saysalar Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'dır. YSK, İstanbul'u kimin yöneteceğini seçim gecesinden bu yana her gün defalarca kez tescilledi aslında. İlk günden beri söylediğimiz gibi aradaki fark kapanmayacak, endişe edilecek bir durum söz konusu bile değil. Süreci uzatarak bizi yıldıracağını sananlar büyük bir yanılgı içinde. Bizler binlerce üyemizle İstanbul halkının iradesini korumaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Yeniçağ/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ