Gazeteci Fatih Portakal, kişisel sosyal medya adresinden yaptığı paylaşımda, AKP'nin Ankara Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Mehmet Özhaseki'nin bugünkü açıklamasına göndermede bulundu.

‘KENDİSİ ZATEN PARTİSİNİ HEDEFE KOYUYOR’

Fatih Portakal, Mehmet Özhaseki için, "AKP Ankara adayı @mehmetozhaseki’nin muhalefete ihtiyacı hiç yok. Kendi, hem kendisini hem partisini özeleştirinin ötesinde hedefe koyuyor. Stratejisi farklı." yorumunda bulundu.

NE OLMUŞTU?

AKP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mehmet Özhaseki bugün yaptığı açıklamada partisine yönelik, "Son dönemlerde bazı arkadaşlarda bir hava başladı. Eskortlar, önden gidenler, arkadan gidenler korumalar falan filan. Ne oluyor ya. Bu neyin saltanatı?" eleştirisinde bulunmuştu.

ÖZHASEKİ: 'YARDIM ETTİK'

Geçtiğimiz gün de AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, geçtiğimiz gün Keçiören'deki seçim bürosu açılışında yaptığı konuşmasında FETÖ'yle ilgili, "'Biz müslüman insanız' dediler. 'Öğrencilerinizi verin yetiştirelim' dediler... Birçoğumuz da tabi ki böyle konularda hassasız ve duygusal olduğumuz için de bunlara yardımlar ettik vs..." ifadelerini kullandı.

Son birkaç yıl içinde Türkiye’nin başına çorap örmek isteyenlerin ve ülkeyi parçalayıp bölmek isteyenlerin tüm oyunlarının açığa çıktığını ifade eden Özhaseki, sözlerine şöyle devam etti:

“HASSAS VE DUYGUSAL OLDUĞUMUZ İÇİN BUNLARA YARDIM ETTİK’

“İkinci bir bela da FETÖ belası. ‘Biz müslüman insanız’ dediler. ‘Öğrencilerinizi verin yetiştirelim’ dediler. ‘Biz hizmet eriyiz’ dediler. ‘Bakın yurt dışında ne güzel okullar açtık’ dediler. ‘O okullarda Türkiye’ye dost insanlar yetiştiriyoruz’ dediler. Birçoğumuz da tabi ki böyle konularda hassasız ve duygusal olduğumuz için de bunlara yardımlar ettik vs… “

‘BİRÇOK İNSAN YARDIM ETTİ AMA BEN ETMEDİM’

“Şükürler olsun belediye başkanlığımda bunlara ne 1 metre arsa verdim ne de herhangi bir şekilde yardım ettim. Ama birçok insan bunlara saf ve samimi bir şekilde uydu ve yardım etti. Ama bunların gerçek yüzü aslında 2013’ün sonunda ortaya çıkmaya başladı. Ama 15 Temmuz gecesi bu lanet adamların yüzü bir kez daha belli oldu. Orada masum insanların üzerine bomba atmaktan çekinmediler. Bunu kendine ‘insan’ diyenin yapması mümkün değil.”

Kaynak: Sözcü/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ