Fox TV Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal, hakkındaki sahte senetle icra takibi yaptığı iddialarıyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Millet İttifakı'nın Ankara adayı Mansur Yavaş'a medyanın yer vermemesine tepki gösterdi.

Millet İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, hakkındaki sahte senetle icra takibi yaptığı iddialarıyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Mansur Yavaş'ın basın toplantısını başından sonuna kadar canlı olarak sadece Halk TV yayınlarken, kısa bir süre de Habertürk TV ekrana getirdi. Yavaş'ın açıklamalarına CNN Türk, NTV gibi kanallar canlı olarak yer vermedi.

ANKARA GÜNDEMİNDE KÖR MEDYA

Yavaş'ın canlı konuştuğu sırada A Haber "Mansur Yavaş'ın mağdur ettiği iş insanı" diye Necmettin Kesgin'i yayınlarken Halk Tv dışındaki haber kanalları ise Mansur Yavaş'ın konuşmasına yer vermemeyi tercih etti. Öte yandan CNN Türk AKP Çatalca adayının projelerini, NTV spor haberini, TRT Haber soygun haberini ekranlara taşıdı.

FATİH PORTAKAL: ‘BERBAT BİR DURUM’

Medyanın tutumuna kişisel Twitter hesabından tepki gösteren Fox TV Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal, "Ülkede medyanın durumu bugün için şöyle: Dün Ömer Çelik sahte senet iddiası hakkında konuşurken bütün haber kanalları canlı keserken, Mansur Yavaş bugün konuştuğunda birazcık HaberTürk verdi. CNN NTV suspustu. Berbat bir durum. Hepsinin arşivliyorum, gelecekte kitap yapacağım.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ