18187 görüntülenme 08 Aralık 2020
Yeni parti kurma hazırlığında olan CHP’li Muharrem İnce, gazeteci Fatih Portakal’ın YouTube kanalına konuk oldu.

‘ASLA CUMHUR İTTİFAKINDA OLMAYACAĞIZ, CHP İLE İTTİFAK YAPARIZ’

Partisinin Cumhur İttifakı'nda olmayacağını vurgulayan İnce, "Biz yola çıkarken 50+1'i alacağız diye çıkıyoruz, ittifakla yola çıkılmaz. Seçim dönemi yaklaşınca duruma bakacağız ama asla Cumhur İttifakı'nda olmayacağız. CHP ile neden ittifak yapmayalım? Memleketin geleceği için yaparız neden yapmayalım" diye konuştu.

‘ASLA SUSMAYACAĞIM’
CHP'de 'demokrasi kalmadığını' belirten İnce, "Partiyi ele geçirdiniz, koltuklarınıza oturdunuz, tüzüğü değiştirdiniz, partide demokrasi yoksa Türkiye'ye demokrasi getirme şansınız yoktur. Onun için bunlara meydan okuyacağım. Asla susmayacağım. Partimizin ismi hemen hemen belli. Tek başımıza 50+1 alacağız. CHP'den görüştüğüm isimler var, gelecekler, inanıyorum " dedi.

‘PARTİMİZİN İSMİ HEMEN HEMEN BELLİ’

İnce, isminin hemen hemen belli olduğu partinin tek başına 50+1 alacağını söyleyerek, "Avrupa'daki pek çok partinin tüzüğünü inceliyor arkadaşlarımız. Üyelerin katılımını öngören, aidat ödeyen, iletişim kurulabilen, ekonomik farklı bir şey yapacağız. Hemen hemen isim belli. Memleket Hareketi'ne yakışır bir isim olacak. Tek başımıza 50+1 alacağız. CHP'den görüştüğüm isimler var gelecekler, inanıyorum" ifadelerini kullandı. İnce, cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin soruyu ise şöyle yanıtladı:

'TEKRAR CUMHURBAŞKANI ADAYI OLMAYI İSTİYORUM'
"Bu böyle yarım kalmayacak" demiştim. İstiyorum. Kenarından döndük zaten. Eğer 1 ay daha erken olsaydı, 51 değil 81 gün önce aday olsaydım, CHP bazı hataları yapmasaydı bugün cumhurbaşkanıydım. Tekrar aday olmayı ben istiyorum tabi ki.”

Kaynak: Ajanslar/ Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ