Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2386 görüntülenme )

Polis O Derneği Bastı

Cudi Derneği'ne terör operasyonu...
 Şırnak'ın Silopi ilçesinde kültür ve sanat faaliyetleri adı altında faaliyet yürüten Cudi Derneği (Cudi-Der) temsilciğinde çok sayıda bomba, patlayıcı yapımında kullanılan malzeme, mühimmat ve örgütsel doküman ele geçirildiği iddia ediliyor...

Silopi'de hendeklerin  kapatılması, barikatların kaldırılması, yollara tuzaklanan el yapımı  patlayıcıların etkisiz hale getirilmesi için başlatılan operasyon sürüyor.

Operasyonlar kapsamında güvenlik güçleri ile teröristler arasında sık sık "sıcak temas"  sağlanıyor. 


 
  Başak Mahallesindeki meydanı teröristlerden temizleyen ve binalarda  tek tek arama yapan güvenlik güçleri, tuzaklanan patlayıcıları imha ediyor. 


 
Aynı mahallede kültür ve sanat faaliyetleri adı altında açılan Cudi  Derneği (Cudi-Der) temsilciliğinde yapılan aramada, çok sayıda el yapımı  patlayıcı, gaz maskesi, mühimmat, patlayıcı yapımında kullanılan malzeme ile  örgütsel doküman bulundu. 


 
Duvardaki ders programında ise "özel savaş", "öz savunma", "alan  tartışmaları", "demokratik ulusun boyutları" ve "mücadele tarihi" dersleri  verildiği görülüyor. 
 
Patlayıcılar daha sonra güvenlik güçlerince alınarak, açık alanda  kontrollü şekilde imha edildi. 
 
Milliyet

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FLAŞ!.. ÖZDAĞ'DAN KAMUOYUNA BÜYÜK SİNYAL!.. Davutoğlu Erdoğan'a FİL demiş... Erdoğan da... OLACAK İŞ DEĞİL!.. BARZANİ REFERANDUM HARİTASINDA TÜRK TOPRAKLARI... ABD Büyükelçisi'nden Büyük Küstahlık! MHP'den Kurşun Gibi Sözler! CHP'de Bomba Kulis! Alpaslan Çelik DAVASINDA KARAR!.. Darbe Girişimi Ana Davasında YENİ GELİŞME!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Karabulak Jandarma Karakolu'na Saldırı: 2 Şehit, 31 yaralı!