Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2433 görüntülenme )

PKK Sığınağında İLGİNÇ ÜNİFORMA!

Operasyonlar devam ediyor!

Nusaybin'de PKK'ya yönelik operasyonda toprak altına saklanmış silah ve tıbbi malzemelerin yanı sıra ABD askeri üniforması da bulundu.

Güvenlik kaynaklarının verdiği bilgiye göre, Nusaybin'de PKK'ya yönelik operasyonlara devam ediliyor.
26-27 Nisan'da binalarda yapılan aramalarda örgüte ait el yapımı patlayıcı düzenekleri ele geçirilerek imha edildi.

PKK'lıların vatandaşlara ait evlere zarar verdikleri, duvarlardan geçitler yaparak tüneller açtıkları belirlendi.

Nusaybin'in merkezinde yaşayan vatandaşların ibadet ettikleri camilerde de büyük hasar olduğu, örgüt üyelerince camilerin kolonlarının kırıldığı, duvarlarının yıkıldığı söylendi.

Arama tarama faaliyetleri sırasında toprak altına saklanmış silahlara ve tıbbi malzemelere rastlanırken, ayrıca bir ABD askeri üniforması da bulundu.

Şırnak'ta devam eden operasyonlar kapsamında ise 24-26 Nisan arasında binalarda yapılan aramalarda örgüte ait birçok silah, mühimmat ve el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi. PKK'lıların, evlerin aranması sırasında operasyon birliklerine zarar verebilmek için tuzakladıkları ev eşyaları da belirlenerek imha edildi.

Vatandaşlara ait birçok eve zarar vererek, duvarlardan geçiş delikleri açan örgüt üyeleri tarafından kurulan barikatların kaldırılması ve açılan çukurların kapatılmasına devam ediliyor.(cnnturk)
 

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Anayasa Mahkemesi’nden ilk FETÖ Kararı! HDP'li Vekil Teröristi Hastaneye Götürdü Elektrik Faturalarında Bu 5 Kaleme DİKKAT! DAĞLIK KARABAĞ'da GERGİNLİK... Safra Kesesi Kanseri Belirtileri ve Tedavisi! YOLCU OTOBÜS ŞOFÖRLERİ EN FAZLA KAÇ SAAT DURMADAN ARAÇ KULLANABİLİR... Silvan'da Tanklar Yola Çıktı! BAKANDAN KRİTİK DEPREM AÇIKLAMASI!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
BAHÇELİ'YE ŞOK!.. ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMA YAPTILAR... TOPLUCA İSTİFA ETTİLER...