Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2416 görüntülenme )

PKK Konuşuyor, HDP yapıyor!

Daha neler göreceğiz!
  KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, Kobanê'ye yönelik saldırılardan başta da Türk Devleti ve AKP Hükümeti olmak üzere IŞİD'i büyütüp destekleyen tüm devletler ve siyasi güçleri sorumlu tuttu.

"Bu saldırıları teşvik eden ve normalleştirenler, 'PYD, IŞİD'ten daha tehlikelidir' diyenlerdir" açıklamasında bulunan KCK, sivil halka saldırıp rehin alan insanlık dışı DAİŞ çetelerinin, bu saldırının hesabını mutlaka vereceğini vurguladı.

“Bu saldırının hesabını sorulacak” 
YPG ve YPJ karşısında yenilgi üzerine yenilgi alan faşist çetelerin, mübarek Ramazan Ayında, Kobanê'de sivil halkı vahşice katlederek, bu yenilgilerinin rövanşını almak istediklerini belirtilen KCK açıklamasında, "Bu saldırılar, faşist çetelerin ne kadar sıkıştığını ortaya koymuştur. Sivil halka saldıran, sivil halkı rehin alan bu insanlık dışı çeteler, bu saldırının hesabını mutlaka vereceklerdir" denildi. 

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığının açıklaması şöyle: 
"Halkımıza yapılan tüm bu saldırılar başta Rojava ve Suriye olmak üzere Kürdistan'ın özgürleştirilmesi ve Ortadoğu'nun demokratikleşmesini önleyemeyecektir. Özgür yaşamda kararlı olan Kürdistan halkı, kendisiyle birlikte tüm Ortadoğu'yu da demokratikleştirip özgürleştirecektir. 

“Saldırıdan başta Türk devleti ve AKP Hükümeti sorumlu”
“Kobanê'de yapılan saldırılardan IŞİD'i büyütüp destekleyen tüm devletler ve siyasi güçler sorumludur. Başta da Türk devleti ve AKP Hükümeti sorumludur. Bu saldırıları teşvik eden ve normalleştirenler 'PYD IŞİD'ten daha tehlikelidir' diyenlerdir.
Kendi halkını savunan YPG-YPJ ile kendisinden olmayan herkese saldıran bir faşist çeteyi aynılaştırmak, Türk devletinin karakterini ve Rojava Devrimi'ne düşmanlığının ne düzeyde olduğunu ortaya koymaktadır. Hala 'PYD, IŞİD'ten daha tehlikelidir' diyenlerin sözleri kulaklarda çınlarken bu saldırıların arkasında kimlerin olduğunu gizlemek mümkün değildir." 
KCK açıklamasının devamında ise şunlar kaydedildi: 
" 'PYD, IŞİD'ten daha tehlikelidir' diyecek kadar pervasızlaşan Türk devleti, Rojava Devrimi düşmanlığını bırakmadığı müddetçe IŞİD, El Nusra ve daha başka Rojava Devrimi düşmanı örgütlerle ve siyasi güçlerle işbirliğini sürdürerek her türlü suç ortaklığına girecektir.
Biz, Türk devletinin Kuzey Kurdîstan'da yürütülen mücadeleye karşı her türlü Kürt düşmanı güçlerle nasıl suç ortaklığı yaptığını çok iyi bilmekteyiz. Kürt sorununu çözmediği müddetçe bu tür ilişkileri sonuna kadar sürdürecektir. Nitekim şimdiye kadar Kürt Özgürlük Hareketi'ne düşman olan herkesle kurduğu ilişkiyi bugün de Rojava Devrimi düşmanlarıyla sürdürmektedir.
Bu nedenle 'Kobanê'ye saldıranların bizimle ilgisi yok' demesi sadece suç ortaklığını örtmek için söylenmiş sözlerdir. Tüm dünyaya da IŞİD'le ilişkimiz yok demişlerdir, ama ilişkilerini de hiçbir zaman kesmemişlerdir. Bu yalanı sadece Kürt halkına ve Türkiye halklarına değil, uluslararası alandaki en yakın müttefiklerine bile söylemişlerdir, söylemeye devam etmektedirler. 

“Kürt ve Türkiye halklarına çağrı


KCK açıklamasının devamında Kürt halkı ve Türkiye halklarına da çağrıda bulunuldu. Tayyip Erdoğan, AKP Hükümeti sözcüleri ve yandaş basınının 'Bu saldırılarla ilişkimiz yok' sözüne kesinlikle inanılmaması gerektiğini belirten KCK, herkesi Kobanê katliamına karşı demokratik tepkilerini ortaya koymaya ve AKP Hükümeti'nin bu saldırılardaki suç ortaklığını protesto etme çağrısında bulundu.
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ