Güvenlik
06 Kasım 2018 ( 1033 görüntülenme )

'PKK BAŞINA 12 MİLYON DOLAR ÖDÜL'

‘ABD, PKK liderleri Karayılan, Bayık ve Kalkan için toplam 12 milyon dolar ödül koydu’

1 NUMARA KARAYILAN

ABD 'adalet için ödül' programı kapsamında PKK üst düzey yöneticileri Murat Karayılan için 5 milyon dolar, Cemil Bayık için 4 milyon dolar, Duran Kalkan için 3 milyon dolar ödül koydu.

BUGÜN NELER YAŞANDI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

‘ABD-YPG ORTAK DEVRİYESİNİ KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL’


Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin kuzeydoğusunda YPG mevzilerine top atışı yapmasının ardından ABD’nin örgütle bölgede devriye başlattığını doğruladı.

Erdoğan, Suriye'de ABD'nin YPG ile ortak devriye yapmasıyla ilgili olarak, "Bunları kabul etmemiz mümkün olmayacağı gibi böyle bir durum sınırda ciddi olumsuzluklara neden olur. Sayın Trump'ın bununla ilgili süreci durduracağına inanıyorum" ifadesini kullandı.

NELER YAŞANIYOR?

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Albay Rob Manning, Pentagon'da düzenlediği günlük basın toplantısında konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Albay Manning, 'Cuma günü ABD kuvvetleri, SDG ortaklarımızla Suriye'nin kuzeydoğu sınırları boyunca güvence devriyelerine başladı' ifadesini kullandı.

ABD: 'SDG BİZİM ORTAĞIMIZ’

Suriye'de tüm tarafların IŞİD'in yenilmesine odaklanması gerektiğini savunan Manning, ‘Bu spesifik devriyeler için düzenlemiş bir takvim veya düzenlilik söz konusu değil; bu devriyeler bize, SDG ortaklarımıza ve Türkiye'ye bölgenin güvenliğini sağlama imkanı tanıyacaktır’ şeklinde konuştu.

Sözcü, Türk ve Amerikan askerlerinin Menbiç bölgesinde ortak devriyelere başladığını ve bu devriyelerin IŞİD'i kalıcı bir şekilde yenme hedefine odaklanmalarını sağlayacağını söyledi.

ABD: ‘MENBİÇ’TE DEVRİYE ATMADIK DAHA KUZEYDE SDG İLE DEVRİYE ATTIK’

Diğer taraftan basında yer alan ve ABD'nin Türkiye ile yaptığı devriyelere paralel olarak YPG ile Menbiç civarında devriye faaliyeti yürüttüğüne ilişkin haberleri değerlendiren Pentagon sözcülerinden Binbaşı Sean Robertson, "Menbiç yakınlarında Türkiye ile yaptığımız devriye dışında başka bir devriye gerçekleştirmedik" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sputnik News

Gelişmeleri bildireceğiz…

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ