Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2378 görüntülenme )

PKK 32 Camiyi Vurdu

Kullanılmaz hale gelen camiler terör nedeniyle kapatıldı...
 Terör Diyarbakır ve Mardin’de 32 camiyi vurdu.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yaşanan terör olaylarından etkilenen camilerle ilgili kapsamlı bir rapor hazırladı.Başkan Mehmet Görmez’e sunulan rapora göre, Doğu Anadolu’da 14 ilde, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde 9 ilin 7’sinde kapalı cami bulunmuyor.

Raporda, Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde 22 cami ve 13 mescitte ibadet yapılamadığı, Mardin’de ise 10 caminin terör olayları nedeniyle kapalı olduğu kaydedildi.TARİHİ CAMİLER DE VAR

Raporda, Diyarbakır’da Anadolu’nun en eski camilerinden Ulu Cami’nin, kentin ilk Osmanlı eseri olan Fatih Paşa (Kurşunlu) Cami’nin, Osmanlı döneminde Diyarbakır valilerinin ikincisi olan Hüsrev Paşa tarafından yaptırılan Hüsrev Paşa Camii’nin kapalı olduğu bilgisi yer aldı.Tarihi nitelikteki camilerin yanı sıra Sur İlçesi’nde kapalı olan camiler şöyle: “Nebi Camii, Hz. Süleyman Camii, Mervani Camii, Kozlu Camii, Nasuh Paşa Camii, Arap Şeyh Camii, Hacı Hamit Camii, Hasırlı Camii, Hocaoğlu Camii, Kadı Camii, Şeyh Matar Camii, Solos Camii, Hz. Ömer Camii, Hevsel Camii, Kavas-ı Sağır Camii, Hacı Büzrük Camii, Aynalı Minare Camii, İbrahim Bey Camii, Kaşıkbudak Camii.”MARDİN’DE DE 10 CAMİ KAPALI''Raporda, Mardin’in NusaybiNusaybin’de Hacı Şemseddin Camii, İslam Camii, Şeyh Muhammed Nurullah Camii, Şeyh Muhammed Camii, Hz. Ömer Camii, Melle Sait Zan Camii; Dargeçit’te Hz. İbrahim Camii, Safa Camii, Ulu Cami ve Nur Camii terör nedeniyle kapalı... İlçesi’nde 6 ve Dargeçit İlçesi’nde 4 caminin kapalı olduğu belirtildi.

Milliyet

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İngilizce Türkçe çevirilerinizi Hızlı bir şekilde yapın! Güvenlik Güçleri Konvoya İzin Vermedi BAHÇELİ EKİBİ KÖPRÜLERİ ATTI... KİRLİ ÇAMAŞIRLAR SAÇILDI!.. CHP AÇIKLADI...ANAYASAL DÜZEN ŞOKTA! Askeri Araca Bombalı Tuzak: 6 Askerimiz Yaralı! "Türkler Anavatan'dan gelecekler ama... FETÖ İmamlarına OPERASYON! Şok Rapor! PKK ve Peşmerge'ye Savaş Suçu İthamı!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
EY HÜKÜMET!.. AYAĞA KALK, ŞEHİDİMİZ GELİYOR ŞEHİT!..