Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2364 görüntülenme )

PKK'DAN SURİYE'DE İKİNCİ AYAK!

Erdoğan, Davutoğlu hepsi bir ağızdan "VURURUZ" demişti ama şimdi şu hale bakın...
PKK/YPG DEVLET OLUYOR
 
YPG birliklerinin de içinde bulunduğu ABD destekli Suriye Demokratik Güçleri, Suriye'nin kuzeyinde IŞİD'e karşı ilerlerken Reuters haber ajansı, bir Kürt yetkilinin sözlerine dayandırdığı haberinde, Suriyeli Kürtlerin yeni bir federal hükümet sistemi oluşturmaya yaklaştıklarını yazdı.
 
Reuters'a konuşan Kürt yetkili, 'üç ay veya daha kısa bir süre içinde anayasanın tamamlanacağını ve ardından seçimlere gidileceğini' söyledi.
 
Haberde, " Yeni ele geçirilen toprakların, 'Kuzey Suriye - Rojava için Demokratik Federal Sistem'e dâhil edilmesi, geçen hafta IŞİD kontrolündeki Menbic'in idaresi için oluşturulan yerel konsey üyeleri tarafından görüşüldü" deniyor.
 
Bu projenin idaresinden sorumlu olduğu belirtilen yerel konseyin eş başkanı üst düzey Kürt yetkili Hadiya Yousef de, "Üstünde çalıştığımız planla ilgili onlara bir fikir verdik ve Menbic'in özgürleştirildikten sonra demokratik federal bölgemizin bir parçası olması arzumu dile getirdik" diye konuştu.
 
Yousef, "Meseleye olumlu bir yaklaşım vardı. Planı sevdiler" dedi ve konseyin geçici olmasından dolayı nihai kararın daha sonra 'kalıcı bir konsey' tarafından alınması gerektiğini söyledi(BbcTürkçe).
 
Haber böyle…
 
Türkiye Fırat’ın batısını kırmızı çizgi ilan etmişti…
 
Ve şimdi çizgiler çoktan aşıldı, yeni bir aşamaya gidiyor…
 
İŞTE TÜRKİYE’NİN KIRMIZI ÇİZGİLERİNDE SON DURUM (İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ):
http://tv.sarizeybekhaber.com.tr/akp-gecerseniz-vururum-demisti-ve-bu-teroristler-firat-in-batisina-iste-boyle-gecti-video,2846.html


 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan'ın Esad düşmanlığı Neden? KORE CEPHESİNDE ABD'DEN YEŞİL MESAJ!.. Fetullahçı Örgütün İç Yüzü Canlı Yayında BAHÇELİ'ye ÖYLE BİR ÇAĞRI YAPILDI Kİ... DAĞ OLSA SES VERİR!.. CHP'DEN AKP'YE NOTA!.. ANKARA DUMAN!.. FLAŞ!.. MHP'DEN AKP'YE ŞAKA GİBİ TEPKİ!.. Mobilya ve Beyaz Eşya Alacakların DİKKATİNE... Dolar ve Euro'da HAREKETLİLİK!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
2019 CUMHURBAŞKANI ADAYI CANLI YAYINDA AÇIKLANDI... YÜREKLER KIPIR!..