Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2393 görüntülenme )

PEŞMERGELERDEN KÜSTAH ÇIKIŞ!

Semer taksanız da bunlar aynı!

türk silahlı kuvvetlerinin Suriye ve Irak'ın kuzeyinde yaptığı operasyonlardan rahatsız olan peşmerge komutanı Hamid Efendi, "TSK Musul'a girmesin" açıklaması yaptı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Irak’ın Musul bölgesindeki Başika Kampı’na takviye yaptığı iddia edilirken, bu savları reddeden Başika Cephesi Peşmerge Komutanı Hamid Efendi, “Türk askerinin planlanan Musul operasyonuna katılmasını istemediklerini” söyledi.

TSK’nın Cumartesi günü  Musul’un bölgesindeki Başika Kampı’na yeniden asker takviye ettiği iddiası ile ilgili olarak Rudaw’a konuşan Hamid Efendi, “Başika’ya herhangi bir asker takviyesi yapılmadı” dedi. Efendi, “Açıkçası biz PKK ve Türk askerinin Musul operasyonuna katılmasını istemiyoruz. Çünkü her iki güç de bölgede sorun teşkil edecektir” ifadelerini kullandı(Yeniçağ).

Haber böyle...

2003 Körfez savaşında da Türkiye Irak'a harekat tezkeresi geçirmiş tam müdahaleye hazırlanırken, aynı peşmergeler başta da Barzani karşı çıkınca, harekattan vazgeçilmişti...

Irak'ta oyun Barzani üzerinden oynanıyor...

 


Kaynak: Peşmerge, TSK'yı Musul'da istemiyor

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BAŞBUĞ’DAN BİR MESAJ VAR HDP İzmir İl Başkanı gözaltında Fehmi Koru, FUATAVNİ'yi Açıkladı! İşte Jandarmanın Yeni Silahı FuatAvni Geceyarısı Ortaya Çıktı! Bu Kez Öyle İddialar Savurdu ki... CEM KÜÇÜK HAKKINDA SUÇ DUYURUSU!.. Tükiye’ye El Nino uyarısı! Demirtaş, PKK'nın Verdiği Zararı İtiraf Etti

Bakmadan Geçme!

KAPAT
AKP'den Erken Seçim Açıklaması!