11453 görüntülenme25 Mayıs 2020
Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde evlerinin bahçesinde oturduğu iddia edilen yurttaşlar, polis ekipleri tarafından darbedildi. Ramazan Bayramı'nın ilk gününde ortaya çıkan görüntülere sosyal medyadan tepki yağdı. Tekirdağ Valiliği, yaptığı açıklamada, "polise mukavemet eden" iki kişinin gözaltına alındığını; "aşırı güç kullandığı iddia edilen" polislerin açığa alındığını duyurdu.

AŞIRI GÜÇ KULLANIMI
Tekirdağ'ın Çorlu ilçesine bağlı Silahtarağa Mahallesi’nde Ramazan Bayramı’nın birinci günü meydana gelen olayda polisin sert tutumu dikkat çekti. Görüntülerde, 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle evinin bahçesinde ailesiyle oturan Gültaş Ailesi’ne Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri müdahale ediyor.

4 ARAÇLA GELDİLER
Ekipler, mahallede gerçekleştirdikleri devriye sırasında evlerinin bahçesinde oturan Gültaş Ailesi’ni sert bir dille uyarmaları sonucu, polisler ile aile fertleri arasında arbede çıktı. Polislerin bazı aile fertlerine cop ile müdahalede bulunması dikkat çekerken, 4 polis aracıyla olay yerine gelen ekiplerin, arbede sırasında sert müdahalesi mahalle sakinleri tarafından tepki gördü. Görüntüler sosyal medya üzerinden vatandaşlar tarafından paylaşılırken, Ramazan Bayramı’nın ilk gününde emniyet ekiplerinin sert müdahalesine tepki yağdı. 

ŞİDDET UYGULAYAN POLİSLER AÇIĞA ALINDI
Tekirdağ Valiliği, sosyal medyada oluşan tepkiler üzerine açıklama yayımladı. Valilik, "polise mukavemet eden" iki kişinin gözaltına alındığını; "aşırı güç kullandığı iddia edilen" polislerin açığa alındığını duyurdu. 

BİR VAKA DA KADIKÖY’DE
Sosyal medyaya Kadıköy’de bir motorlu kuryeye hakaret eden ve tokat atan bir polisin görüntüleri damga vurdu. Sosyal medyada düşen görüntüde Kadıköy’de bir polis, motokuryeye hakaret edip tokat attı. O anları bir vatandaş evinde kameraya çekti.

POLİS-VATANDAŞ KARŞI KARŞIYA
Görüntülerde kuryenin korku dolu ve saygılı olduğu görülürken bir polisin buna rağmen, kuryeye ‘İtiraz etme, Yavşak, ‘ gibi ifadeler kullandığı ve kuryenin “Ben artislenmiyorum abi. Senin bana vurman doğru mu” cümlesine “Ben kanunum. Ben ona karar verdiğim için doğru” demesi ise büyük yankı uyandırdı.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü /Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ