8648 görüntülenme15 Mart 2019
Yerel seçimlere sayılı günler kala çalışmalarına devam eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Manisa'da vatandaşlarla buluştu. Yoğun ilgiyle karşılanan Akşener, gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün katıldığı ortak yayında "En son ne zaman iki yumurta kırıp ekmek bandınız sorusuna cevap veren Erdoğan, "Ucuzu söylüyorsun sen, 2 yumurta kırmak ne demek. Her zaman yapıyoruz. Evdeki arkadaşlar hazırlığı yapıyorlar. 3 yumurta gerekir. Bazen kavurma, bazen pastırma" sözlerine sert tepki gösterdi.

AKŞENER: ‘AYIPTIR BE AYIP’

Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Demiş ki, ‘her gün üç yumurta pastırma ya da kavurma ile yiyorum. Günde bir öğün üç yumurta, 100 gram pastırma ya da kavurma ile yersen, bir ayda 2 bin 18 lira yapıyor. Ayıptır be ayıp" sözleriyle yüklendi. Akşener'in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“MAZOT ÇİFTÇİYE 6-6,5 LİRA GEMİCİKLERE BEDAVA”


“Allah’ın izniyle bu dedikodu, bu korkutma, bu tehdit siyasetini hep birlikte bitireceğiz inşallah. Bunlar neden oluyor biliyor musunuz? Söyleyecek şeyleri kalmadı. Türkiye eksi 3 küçülmüş, işsiz sayılı 4 milyon 302 bine çıkmış. Buna verecek bir cevapları yok. Çiftçi perişan. Köylü mazotu kullanıyor 6-6,5 liradan. ÖTV’yi kaldırın, dedik kaldırmadılar. Gemiciklere ise bedava mazot... Böyle bir sitemin içinde, “Çiftçi pahalıya üretiyor, ekmesin” diyorlar. E, ekmeyince ne yapacak bu insanlar? Ne ile geçinecekler?”

“İTHAL ETTİĞİMİZ ANGUSUN SAMANINI DA İTHAL EDİYORUZ”

“Bilerek, Türkiye’de bitirmek istiyorlar. Buna hep birlikte direneceğiz. Çünkü bu ilke tarımda kendine yeten ülkelerden biriydik. Bunlar geldi tarımı bitirdi. Tek bir nohut için ithalat açıldı. Bir baktık Türkiye’de üretimi bitmiş; buğday, mercimek, nohut ithal eder hale geldik. Hayvanı ithal ediyoruz. 

İthal ettiğimiz angusun yediği samanı da ithal ediyoruz. Fransa’dan arpa ithal ediyoruz. Tarım bakanınının göğsüne Fransızlar madalya taktı. Ben köylü kızıyım, arpa her bir arazide olur. En kıraç arazide yetişir. Madem bu kadar ithalat yapıyorsunuz, ektirin kardeşim. İndir mazotu indir!”

"Biz, ekonomiyi EYT’leri işsiz gençleri, 82 puanla mülakatta elenip 55 puanlık yandaş çocuklarının tayinlerini konuşmaya devam edeceğiz. Tencere kaynatmakta zorlanan kadınlarımızı konuşmaya devam edeceğiz. Bu ülkede 81 milyon insan birbirinin kardeşidir, canıdır ciğeridir."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ