18102 görüntülenme 10 Kasım 2020
Ermenistan başbakanı Paşinyan’ın Azerbaycan’la savaşı bitiren anlaşmayı imzaladığını duyurmasının ardından başkent Erivan karıştı. Ermeniler sokaklara döküldü. Hükümet aleyhine gösteri yapan Ermeniler başbakanlık ofisini basarak Paşinyan’ın makam odasını dağıttı. Paşinyan’ın ülkeden kaçtığı belirtiliyor.

ERİVAN KARIŞTI

Ermenistan’ın başkenti Erivan da protestocular, Paşinyan’ın Ermenistan’ın işgal ettiği Dağlık Karabağ’da Azerbaycan karşısında yenilgiyi kabul etmesinin ardından hükümet binası önünde toplandı. Hükümet binasının camlarına kırarak içeri giren protestocular, Paşinyan ve Ermenistan aleyhine sloganlar attı. Bazı protestocular Paşinyan’ın makam odasına girerken Ermenistan Başbakanı'na istifa çağrısında bulundu.

PAŞiNYAN ‘SAVAŞ BİTTİ ÇEKİLİYORUZ’
Paşinyan, bir süre önce Facebook üzerinden yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullanmıştı:”“Hem kendim hem de hepimiz için çok zor bir karar aldım. Rusya ve Azerbaycan Başkanları ile Karabağ savaşını bitirmek için bir bildiri imzaladım. Yayınlanan söz konusu açıklama benim ve halkımız için tarif edilemez şekilde acı vericidir.”

Kaynak: Ajanslar/ Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ