Politika
05 Ocak 2018 ( 31895 görüntülenme )

FRANSIZ ERDOĞAN'A BİR SORU SORDU... ELİZE SARAYI KARIŞTI!..

ERDOĞAN'DAN FRANSIZ GAZETECİYE: BIRAK BU FETÖ AĞZINI!

Fransa'nın başkenti Paris'e giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransız mevkidaşı Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından Elysee Sarayı’nda resmi törenle karşılandı. 

İkili basın toplantısı düzenledi. Bir Fransız muhabirin Erdoğan'a sorduğu soru üzerine Elysee Sarayı'nda soğuk rüzgar esti.

MACRON: KANUN HAKİMİYETİNE SAYGI DUYULMALI

Macron, Türkiye ile Fransa arasında ortak çıkarlar olduğunu söylerken ikili ilişkilerin masaya yatırıldığını söyledi. Macron, “Demokrasiler terörizmle savaşmalı fakat kanunun üstünlüğüne saygı duymalı” dedi ve birçok farklı konuyu gündeme getirdiğini ifade etti.

FRANSIZ GAZETECİDEN ERDOĞAN'A SORU

İki liderin açıklamalarından sonra basın mensuplarıyla soru cevap yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sorulan soru ise salonda gerilime sebep oldu. Fransız gazetecinin bir sorusuna, Erdoğan çok sert yanıt verdi. 

Fransız gazeteci Erdoğan’a, “Türkiye Suriye’ye TIR’larla silah gönderdi” dedi. 

MİT TIRLARI

Bu ifade üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sorunuzu anlamadım? Suriye’ye kim silah gönderdi” derken, “Kamyonlar, MİT servisinin kamyonları bulunmuş. 2014 Ocak ayında sınırda bulunmuş, içinde silah bulunmuş” yanıtını aldı.

ERDOĞAN: SEN FETÖ AĞZIYLA KONUŞUYORSUN


Bunun üzerine Erdoğan, “Sen FETÖ ağzıyla konuşuyorsun” dedi. 

FRANSIZ: GAZETECİ AĞZIYLA KONUŞUYORUM

Fransız gazeteci, “Gazeteci ağzıyla konuşuyorum” diye karşılık verdi.

ERDOĞAN: O OPERASYONLARI YAPANLAR FETÖ SAVCILARI

Erdoğan, “Çünkü o operasyonu yapanlar FETÖ’nün savcılarıydı. Şu anda hapisteler. Operasyonu yaptılar. Bakın istihbarat teşkilatlarının bu tür operasyonlara yönelik, kamyonlarla silah taşımaya yönelik yetkileri vardır. 

"ERDOĞAN: NEDEN ABD SİLAHINI SORMUYORSUN

"Sen bana bu soruyu böyle soruyorsun da Amerika’nın 4 bin TIR Suriye’ye getirdiği silahları niye sormuyorsun? Gazetecisin ya. Bunları da araştırsaydın, niye bunların üzerine durmuyorsun?"

ERDOĞAN: BİR BAŞKASININ AĞZIYLA KONUŞMAYIN

" Bunları yazın. Sorularınızı sorarken bu noktada hassas olur. Ve bir başkasının ağzıyla konuşmayın. Ve bunları da kolay kolay karşınızda yutacak birisi yok, bilmenizi isterim. FETÖ ağzıyla konuşmamayı da lütfen öğrenin” yanıtını verdi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ