Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2355 görüntülenme )

Paralel Yargı Ağına Neşter Geliyor !

Artık onlar cübbesiz!
 Zekeriya Öz ve arkadaşları meslekten kovuldu

HSYK, eski savcılar Zekeriya Öz, Kara, Akkaş ve Yüzgeç ile hakim Karaçöl'ün itirazlarını reddetti.

Bu kişilerin meslekle ilişikleri kesildi.Meslekten ihraç edilen eski savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş, Mehmet Yüzgeç ile hakim Süleyman Karaçöl'ün bu karara ilişkin itirazları Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Genel Kurulunca reddedildi.

MESLEKTEN İHRAÇ EDİLDİLER

Cumhuriyet savcıları Öz, Kara, Akkaş ve Yüzgeç ile hakim Karaçöl'ün haklarındaki soruşturma sonuçlanıncaya kadar görevden uzaklaştırılmalarına karar veren HSYK 2. Dairesi, soruşturma sonunda bu kişileri meslekten ihraç etmişti.

İhraç kararı, Hakimler ve Savcılar Kanunu'nun, "Disiplin cezasının uygulanmasını gerektiren fiil suç teşkil etmezse ve hükümlülüğü gerektirmese bile mesleğin şeref ve onurunu ve memuriyet nüfuz ve itibarını bozacak nitelikte görüldüğü takdirde de meslekten çıkarma cezası verilir" hükmü gereğince alınmıştı.

İhraç edilenlerin, bu karara ilişkin yeniden inceleme talepleri ise HSYK 2. Dairesince reddedilmişti. Hakim ve savcılar, karara karşı Genel Kurul'a itiraz etmişti.

İLİŞİKLERİ TÜMDEN KESİLDİ

HSYK Genel Kurulu da itirazları reddetti. Böylelikle meslekten ihraç kararlarıyla ilgili itiraz süreçleri tamamlanmış oldu ve bu kişilerin meslekle ilişikleri tümden kesildi.

Öz, Kara, Akkaş, Yüzgeç ve Karaçöl, HSYK'nın bu kararına karşı Danıştay'da dava açabilecek.

EnSonHaber

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ekmeleddin İhsanoğlu bunu bilerek mi söyledi yoksa bilmeden mi? Asker Suriye Sınırda Hendek Kazıyor Süleyman Soylu'dan Emekli Adaylarına Kötü Haber FLAŞ! Yargıtay'dan MHP KURULTAYI KARARI! PKK’nın Bitme Noktasına Geldiğini Teröristler de İtiraf Etti Şırnak'ta Polise Silahlı Saldırı Meclis'te Gece Yarısı Sarraf Operasyonu... Kalp Hastalığının 10 SİNYALİ...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Hala Ensar Vakfı'na Destek!