Pakistan'ın Ankara Büyükelçiliği, '#atamızın izindeyiz' etiketi ile Mustafa Kemal Atatürk'ün 80. ölüm yıl dönümüne yönelik Twitter üzerinden bir mesaj yayınladı.

‘MÜSLÜMAN DÜNYASININ EN BÜYÜK MÜSLÜMANI’

Pakistan'ın Ankara Büyükelçiliği tarafından yayınlanan mesajda Atatürk'ün "modern Müslüman dünyasının en büyük Müslümanı" olduğunu söyleyen, Pakistan'ın kurucusu Muhammed Ali Cinnah'ın sözüne yer verildi.

‘İSLAM DÜNYASINDA EN BÜYÜK MÜSLÜMAN’

Mesajda, "Pakistan halkı 80. ölüm yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e saygılarını sunar. Bizim kurucumuz Cinnah'ın dediği gibi, "kendisi modern İslam Dünyasındaki en büyük Müslümandı ve ben eminim ki, bütün Müslüman dünyası onun ölümünün yasını derinden hissedecektir". Atam izindeyiz" ifadelerine yer verildi.

KUZEY KIBRIS'TA MEŞALELİ KUTLAMA

ODTÜ'nün Kıbrıs kampüsünde ise, öğrenci ve taraftar gruplarının katılımıyla, Kuzey Kıbrıs'ta bugüne kadar görülmedik büyüklükte bir anma gerçekleştirildi.

10 Kasım gecesi 400'e yakın öğrenci ve taraftar gruplarının katılımıyla ve okul idaresinin desteğiyle gerçekleştirilen etkinlikte, 250 adet meşale ve iki adet 10×7.5 metrelik Türkiye ve Kuzey Kıbrıs bayrakları kullanıldı.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ