Politika
19 Ağustos 2019 ( 672 görüntülenme )

Pakdemirli: 'Şartlar Sürekli Aleyhimize'

İzmir'deki orman yangınıyla ilgili açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Şartlar sürekli aleyhimizde, nem, ısı, rüzgar sürekli değişkenlik gösteriyor. Arazide tek bir yerde tek yangınla değil, yüzlerce hatta binlerce ufak ufak yangınla mücadele etmek durumundayız" dedi.

‘BİNLERCE YANGINLA MÜCADELE EDİYORUZ’

Yangınla ilgili açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Şartlar sürekli aleyhimizde, nem, ısı, rüzgar sürekli değişkenlik gösteriyor. Arazide tek bir yerde tek yangınla değil, yüzlerce hatta binlerce ufak ufak yangınla mücadele etmek durumundayız” şeklinde konuştu.

‘GEREKİRSE TAHLİYE’

Efem Çukuru, Çatalca, Gödence köylerini korumak isterken bugün itibarıyla risk grubundan çıkardıkları Kuyucak, Orhanlı, Yeniköy ve Beyler’in rüzgarın yön değiştirmesi nedeniyle tekrar risk altına girdiğini, Kuyucak’ta kısmi tahliye yaptıklarını söyleyen Pakdemirli, köylerin etrafını dozerlerle, iş makineleriyle çevirdiklerini, ilerleyen saatlerde risk görülmesi halinde buraların tahliye edileceğini belirtti.

KONTROL ALTINA ALMAYA ÇALIŞIYORUZ

Yangına 19 helikopter, 240 arazöz, 25 dozer ve bin 150 personelle müdahale edildiğini aktaran Pakdemirli, “Dün 15 orman, 8 de kırsal olmak üzere 23 yangınımız çıktı. Bunların 4’ü aktif olarak bugün devam etti. İkisi Muğla ikisi İzmir’de. Bugün İzmir’de eklenen yangınlarımız da oldu, Aliağa ve Buca’da. Bu saat itibarıyla kontrol altına alamadığımız sadece buradaki (Karabağlar) yangınımız var” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Spurnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ