4081 görüntülenme29 Temmuz 2020
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç sosyal medya düzenlemesine sert tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a açıkça seslendiğini ifade eden Özkoç, “İşine geldiğinde FaceTime’ı kullanıp, işine gelmediğinde Twitter’dan dislike (beğenmeme) aldığınızda yasaklara sarılmak olmaz, olamaz Gerçek troll, sosyal medyayı gerçekten kirletenler Mahir Ünal ve ekibidir.” dedi.

‘SOSYAL MEDYAYI KİRLETEN MAHİR ÜNAL VE EKİBİDİR’
TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen sosyal medya düzenlemesine ilişkin konuşan Özkoç, o anları sosyal medya hesabından paylaştı. ‘Sansür Yasasına Dur De' etiketiyle paylaşımda bulunan Özkoç, şu ifadeleri kullandı:

‘İŞİNE GELİRSE İYİ GELMEZSE KÖTÜ, ÖYLE OLMAZ’
*Saray'a açıkça söylüyoruz; işine geldiğinde FaceTime'ı kullanıp, işine gelmediğinde Twitter'dan dislike aldığınızda yasaklara sarılmak olmaz, olamaz.AKP'nin sosyal medyanın ruhundan anlamadığı, ortaya koyduğu ucube ‘yeşil küre' uygulamasıyla gösterilmiştir.

‘SOSYAL MEDYA TROLÜ MAHİR ÜNAL VE EKİBİ’
*Bu yasakların mimarı Mahir Ünal, çalışma ekibinde kimlerin olduğunu Ak Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı'nın ‘darbeci Kemalist gelenekle FETÖ'yü birbirine kırdırdık' sözleriyle tüm kamuoyu bilgilenmiş olmuştur. Gerçek troll, sosyal medyayı gerçekten kirletenler Mahir Ünal ve ekibidir.Mahir Ünal partimizi suçlamak için yalan bir gösteriyi, sosyal medya hesabından paylaştı ve partimizi suçladı. Kanıtlayabildi mi bunu? Hayır, kanıtlayamadı. Çünkü doğru değildi. Kendisi sosyal medya trollüğü yaptı.”

‘BU TROLLER AKP HESABINA ÇALIŞIYOR’

*Ve yayınladığı raporda bu trollerin büyük çoğunluğunun AKP hesabına çalıştığını ortaya da koydu. ‘Yeşil benek' uygulamasında çuvallayan AKP şimdi de ülkemizde özgür, bağımsız ve akıllı gençlerin ahlakına rota vermeye çalışan ‘siber vatan' projesiyle sosyal medyayı zapturapt altına almaya çalışmaktadır.”

‘UCUBE YASA TEKLİFİNE KARŞI ÇIKIYORUZ’
*Ele geçirdikleri geleneksel medyada insanlar seslerini duyuramayınca sosyal medyaya yöneliyor, burada bir soluklanma alanı buluyordu. Sosyal medyada ahlak sınırlarını aşmayan her türlü düşüncenin özgürce ifade edilmesi gerektiğine inanıyor ve bunu destekliyoruz.Bu özgürlükleri kısıtlamayı hedefleyen ucube yasa teklifine de karşı çıkıyoruz.”

Kaynak. Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ