AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programına özel açıklamalarda bulundu. Mehmet Özhaseki, Murat Çelik'e şu açıklamaları yaptı:

‘GÖKÇEK BENİM SEÇİM KAMPANYAMIN BİR PARÇASI DEĞİL’

"Melih Bey benim kampanyamın bir parçası değil. Emekleri için eline sağlık ama tarzı benim tarzım değil, yönetim anlayışı benim yönetim anlayışım değil, üslubu benim üslubum değil. Ben Mansur Bey'i projesi yok diye eleştiriyorum. Ama şahsı ile ilgili, kökeni, memleketi ve bunun gibi konularda benden tek bir cümle duyamazsınız".

DAHA ÖNCE DE ‘GÖKÇEK TARZI BANA UYGUN DEĞİL’ DEMİŞTİ

AKP Ankara Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, Habertürk TV'de Kübra Par'ın sorularını yanıtladı. Özhaseki, Gökçek için "tarzı bana uygun değil' diye konuştu. Belediyecilikte 'Haseki modeli'ni ortaya koymuş bir isim olduğunu söyleyen Özhaseki, "Önemli olan hazır para beklemek değil, para yönetimi yapmaktır" diye konuştu. Özhaseki, metropollerde büyük projelerin devlet desteğini alarak yapılabileceğini söyledi. Özhaseki'nin açıklamaları şöyle:

‘BELEDİYECİLİKTE 'HASEKİ MODELİ' İSMİNİ YAPMIŞ BİRİYİM’

“Popüler olmak için gayretim yok. Derdim öyle olsaydı çok proje yapardım. Çevre Şehircilik Bakanlığı yaptım bir gün olsun afişe çıkmamışımdır. Sıfır atıkta reklam yapmadım. Emine Hanım sağolsun, himayesine aldı ve devam ediyor. Bu müthiş bir proje. İmar yasalarını yazan birisiyim, imar barışının temelinde benim fikirlerim var.

 Doğuda iki yıl içerisinde teröristlerin yaktığı yerleri 2 yılda yapmış birisiyim. Geçmişte yaptığım belediyecilikte 'Haseki modeli belediyecilik' diye isim yaptığım birisiyim”.

MELİH BEY ÇOK ÇALIŞKANDI AMA TARZI BANA GÖRE DEĞİL’

“Her başkan kendi dönemine ait işler yapar. O günün şartları farklı. Bundan 40 sene önce 20 sene önce gelen kişilere bir şey söylemek olmaz. Aynı şekilde Melih Gökçek'e de. O dönemde iş başına gelen insanlar tabii ki farklı işlerle uğraştılar. Belediye başkanlarımız Ankara'ya çok emek verdiler, bir yere getirdiler. Melih Bey'i iki açıdan değerlendirmek lazım. Çalışkanlığı, gayreti, Ankara'ya kattıkları. Raylı sistem, yeşil alanların çoğaltılması.

Elbette bunları başarılı yapmıştır. Ancak tarzı bana göre değil. Biraz daha siyasetin içinde olmak istiyor, hasımları ile uğraşmayı sever. Ben tam tersine hizmetlerle uğraşıyorum.” diye konuştu.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ