Cumhur İttifakı tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen Mehmet Özhaseki, yerel seçimlerle ilgili konuştu. Özhaseki, “MHP’liler kime oy verecek?” sorusuna , “Tabii ki bana oy verecek. MHP içinde herkes benim gençlik yıllarımda ülkücü camia içinde olduğumu bilir. Hatta ‘efsane başkan’ olarak anarlar, sağ olsunlar” yanıtını verdi.

ÖZHASEKİ: ‘ÜLKÜCÜ CAMİA BANA EFSANE BAŞKAN DER’

Özhaseki, “MHP’liler kime oy verecek?” sorusuna , “Tabii ki bana oy verecek! Böyle bir soruyu abes kabul ederim. MHP içinde herkes benim gençlik yıllarımda ülkücü camia içinde olduğumu ve sonrasında tüm hayatım boyunca da çizgisi belli, yerli ve milli bir duruşum olduğunu bilir. Hatta ‘efsane başkan’ olarak anarlar, sağ olsunlar” yanıtını verdi.

SOSYAL MEDYA SALLANIYOR

Cumhur İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Adayı Mehmet Özhaseki’nin, “ MHP'liler beni 'efsane başkan' olarak anarlar” sözleri sosyal medyada alay konusu oldu. Ankara Büyükşehir Belediyesi seçim yarışı Ülkücü oylar üzerine kurgulanırken, Cumhur İttifakı’nın adayı Mehmet Özhaseki’nin “MHP'liler beni 'efsane başkan' olarak anarlar” sözleri sosyal medyada oldukça ses getirdi.

Sosyal medyada Beatles Grubu’nun meşhur afişi kullanılarak, Kızılay Ülkü Ocağı Başkanları diye paylaşılan resimde Ülkücü bıyığı olarak bilinen bıyık şekli üzerinden yapılan resme şu ifadeler verildi:
“ Özhaseki'nin 'MHP'liler beni efsane başkan olarak tanırlar' dediği yılların belgesi ortaya çıktı; yıl 1976, Kızılay Ocakta Yaşar Başkan ile Özhaseki Başkan beraber fotoğraf çekilirken…”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ