Yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında Mansur Yavaş’ın gerisinde kalarak seçimi kaybeden Mehmet Özhaseki, günler sonra bir açıklama yayınladı. Yerel seçim sonuçlarını değerlendiren Mehmet Özhaseki’nin, Ankara’da seçimi kazanan Mansur Yavaş’ı tebrik etmemesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Cumhur İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Mansur Yavaş’a karşı seçimi kaybeden AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Twitter hesabında 31 Mart yerel seçimiyle ilgili teşekkür mesajı yayınladı.

ANKARA KARARINI VERDİ

AKP’yi bir yerel yönetimler hareketi olarak nitelendiren Özhaseki, “Yaptığımız yüzlerce toplantı, miting ve programlarda, Ankara’mıza bir söz verdik: Ankara’mızı, ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine uygun hale getirmek, dünyaya örnek bir başkent yapmak, ‘ben’ değil ‘biz’ merkezli, şeffaf ve istişare odaklı bir yönetimi hakim kılmak için gecemizi gündüzümüze katacağımız konusunda Ankara’mızla ahitleştik. Seçim günü geldi ve Ankara’mız kararını verdi” ifadelerini kullandı. ERDOĞAN VE BAHÇELİ'YE TEŞEKKÜR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye teşekkür eden Özhaseki, “Bize oy veren, vermeyen tüm vatandaşlarımıza, birlikte yürümekten ömrümün sonuna dek onur duyacağım AK Parti teşkilatlarımıza, Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatlarına, seçimlerde görev alan tüm sandık görevlilerimize, güvenlik güçlerimize ve değerli basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Güzel Başkentimize ve hemşehrilerimize gönülden sevgilerimle…” ifadeleriyle mesajını sonlandırdı.

YAVAŞ'I TEBRİK ETMEDİ

Yerel seçim sonuçlarını değerlendiren Mehmet Özhaseki’nin, Ankara’da seçimi kazanan Mansur Yavaş’ı tebrik etmemesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ