Daha önce ülkücüler için piyon benzetmesi yapan Cumhur İttifakı’nın Ankara adayı Mehmet Özhaseki’nin, Ülkü Ocakları Genel Merkezi ziyaretinde, “Ülkücü hareket içerisinde yer almış bir kardeşinizim” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

Anket sonuçlarında Milliyetçi oyları rakibi Mansur Yavaş’a kaptırdığı ortaya çıkan Özhaseki’nin bugün Ülkü Ocakları Genel Merkezi ziyaretinde “Ülkücü hareket içerisinde yer almış bir kardeşinizim” sözleri dikkatlerden kaçmadı.

ÖZHASEKİ: ‘BEN ÜLKÜCÜ HAREKET İÇİNDE YER ALMIŞ KARDEŞİNİZİM

Özhaseki, "17 yaşımda Ankara'ya gelip, üniversiteye kayıt yaptırıp, Ülkücü hareket içerisinde yer almış bir kardeşinizim. Sonrasında yapılan mücadelelerden dolayı kaydımız silindi, arkasından başka okullar bitirip devam ettik. Önemli olan bu millete sevdalı olmak, bayrağı sevmek, ezana âşık olmak, yerli ve milli olmak. Bu çizgide çocukluğumdan beri devam ediyorum. Bugün burada kardeşlerimizle bir kez daha buluşmanın sevincini yaşıyorum" şeklinde konuştu.

DAHA ÖNCE ‘ÜLKÜCÜ HAREKETE’ ULUSLARARASI KOMPLONUN BİR PARÇASI DEMİŞTİ

AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’nin 2004 yılında yaptığı bir konuşmada “Sonradan anladık ki Ülkücü hareket uluslararası bir gücün ve komplonun bir projesiymiş. Ülkücüler de o komplonun piyonuymuş” ifadelerini kullanmıştı.

BUGÜN PAYLAŞILAN PENSİLVANYA MEKTUBU İÇİN AÇIKLAMA YOK

Pensilvanya’ya hiç gitmediğini söyleyen AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki'nin FETÖ lideri Fetullah Gülen'in Pensilvanya'daki evinde çalışan Mahmut Yeter'e yazdığı mektup ortaya çıktı.

AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, hafta başında Habertürk TV’de “Türkiye’nin Nabzı” programına katıldı ve soruları yanıtladı. Gazeteci Sevilay Yılman’ın, Kayseri’de FETÖ’den tutuklu olanların, FETÖ lideri Fethullah Gülen’e ziyarete Mehmet Özhaseki tarafından götürüldükleri şeklindeki ifadelerini sordu.

ÖZHASEKİ: BENİM PENSİLVANYA İLE HİÇ İŞİM OLMADI’ DEMİŞTİ

Özhaseki bu soruya, “Her ifadeye gittiklerinde 'Haseki'nin adını verin' diyorlar. Ben birilerini alıp, Pensilvanya'ya götüreceğim ve duyulmayacak, böyle bir şey olabilir mi?” şeklinde yanıt verdi. Yılman’ın FETÖ lideri Gülen’i ziyaret için Pensilvanya’ya hiç gidip-gitmediğini sorması üzerine de, Özhaseki, “Hayır hiçbir işim olmadı. Yemin mi edeyim, Kuran’ı mı getireyim” dedi.

MEHMET ÖZHASEKİ, FETHULLAH GÜLEN’İN EN YAKININDAKİ İSME MEKTUP YAZMIŞ

Özhaseki, Pensilvanya’ya hiç gitmediği şeklinde konuşurken, MHP’de siyaset yapmış, İYİ Parti YİK üyesi emekli Hakim Kerim Yılmaz sosyal medya hesabından dikkat çeken bir belge paylaştı.

BOYDAK: ‘UÇAK DOLUSU İŞ ADAMI GÖTÜRDÜ’

“Pensilvanya'ya uçak dolusu işadamı götürüp hepsinin başını yakan; Boydak'ın ifadesiyle bizi O götürdü ama şimdi biz parmaklık arkasından bakıyoruz o bakan dediği Özhaseki, geçen gün gidişini inkar etmişti ya; bak şu mektuba” şeklinde mesaj yazan MHP lideri Bahçeli’nin bir dönem hukuk danışmanlığını da yapan Kerim Yılmaz, Mehmet Özhaseki’nin Mahmut Yeter’e yazdığı mektubu paylaştı.

Özhaseki mektubunda, ABD’de bulunduğu süre içinde programın başarılı bir şekilde hayata geçirilmesi için çalışan Mahmut Yeter’e teşekkür ediyor ve kendisini Kayseri de ağırlamak istediğini ifade ediyor. Mahmut Yeter, FETÖ lideri Fetullah Gülen'in Pensilvanya'daki malikhanesinde çalışıyor ve firari durumda…

Kaynak: cumhuriyet/ sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ