Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına katılan AK Parti YSK temsilcisi Recep Özel, AK Parti'nin İstanbul'da yaptığı itirazları değerlendirdi. Olağanüstü itiraz yoluna gidileceğini belirten Recep Özel " İstanbul'da oyların tümü yeniden sayılırsa iddia ediyorum Binali Yıldırım İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olacak " dedi.

AK Parti'nin İstanbul'daki tüm oyların yeniden sayılması için YSK'ya yaptığı başvuru reddedildi. Sadece 51 sandıkta oyların yeniden sayılmasına karar verildi. Recep Özel, CHP'nin Ekrem İmamoğlu'na mazbatasının verilmesi gerektiği açıklamalarına ilişkin ise "Mazbata kaçmıyor. Mazbata orada duruyor. Bize göre olağanüstü itirazın beklenmesi gerekiyor" dedi.

'YSK OYLAR YENİDEN SAYILSIN DERSE, YILDIRIM BAŞKAN OLACAK'

İstanbul'daki oyların tümünün yeniden sayılması ile ilgili çok haklı talepleri olduğunu, maddi olgulara dayalı dosyalarla itiraz ettiklerini söyleyen Recep Özel, "Sırf YSK'nın yerleşmiş kararlarına göre bunun mağduru olduk. Seçim kurulu ben biliyorum ki red kararını istemeye istemeye aldı. İstanbul'da 6 ilçede oyların tümü, çoğu ilçede ise geçersiz oylar yeniden sayılıyor. 

Bazı ilçelerde ise hiç sayılmadı. 39 ilçede farklı kararlar var. Farklı farklı uygulamalarla seçimin bütünlüğü bozulmuş oldu. İstanbul'da oyların tümü yeniden sayılırsa iddia ediyorum Binali Yıldırım İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olacak" dedi.

OLAĞANÜSTÜ İTİRAZA GİDECEĞİZ

İtiraz ettikleri sandıkları sondajlama tekniği ile belirlediklerini belirten AK Parti YSK Temsilcisi, "İstanbulda 31 bin sandık var. 31 bin sandığın hepsini değil de sondajlama tekniği ile bir numara çekip inceledik. Yani sondajlama derken sıralı değil, seçerek baktık. Hangi sandıkta hangi eksiklikler olduğu somut delillere dayanarak dilekçelerde yazıldı. 57 sandıkta dilekçelerde bahsettiğimiz eksikliklerin doğru olduğu tespit edildi" dedi.

Seçimin sonucuna etki edecek daha birçok eksiklik olduğunu belirten Özel, "Arkadaşlarımız bu eksiklikleri tespit ediyor, yapacağımız olağanüstü itirazla YSK'nın gündemine getireceğiz" açıklamasını yaptı.

"BU KADAR ORGANİZE OLDUĞU YENİ ORTAYA ÇIKIYOR"

Recep Özel, Büyükçekmece'deki taşıma seçmen iddiaları hakkında ise, "Orada çok daha vahim olaylar var. Ortada olmayan binalara, arsalara 7 bin küsür seçmen nakli yapılmış. İtiraz edilip bir kısmı düzeltilmişti ama işin bu kadar organize olduğu yeni çıkıyor. Yeni deliller ortaya çıkıyor. Bunu YSK'nın önüne getirmemizden daha doğal bir durum olamaz" ifadelerini kullandı.

İSTANBUL’DA SON DURUM!..

İstanbul'un genelinde İstanbul’da toplam geçersiz oy sayısı. 318 bin 222 idi. Geçersiz oyların %95,58'i sayıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yeni Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul'da kaç oy farkıyla önde olduğu belli oldu. İmamoğlu ile Yıldırım arasındaki fark: 14 bin 878

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yeni Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Medya İletişim Danışmanı Murat Ongun, 22.36 itibariyle Ekrem İmamoğlu'nun resmi Whatshap grubundan İstanbul seçimine ilişkin YSK'nın son resmi verilerini paylaştı.

EKREM İMAMOĞLU 14 BİN 878 OY FARKIYLA ÖNDE GİDİYOR

Son paylaşılan YSK verilerine göre İstanbul'un yeni Başkanı Ekrem İmamoğlu, 14 bin 878 farkla önde gidiyor.
Ekrem İmamoğlu'nun oyu: 4 milyon 170 bin 511
Binali Yıldırım'ın oyu ise: 4 milyon 155 bin 633
Oy farkı: 14 bin 878
Sayılan Sandık Oranı: %95,58

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ