Sözcü gazetesi yazarı usta kalem Yılmaz Özdil, İçişleri Bakanlığı'nın 65 yaş üzeri vatandaşlar için sokağa çıkma sınırlandırması getirmesinin ardından bir paylaşımda bulundu.Yılmaz Özdil paylaşımında siyasi parti liderlerinin yaşını yazarak Türkiye için ilk defa umutluyum! dedi.Özdil’in yaptığı o paylaşım;

HEPSİ, 65 YAŞ ÜZERİNDE’
“Erdoğan, 1954/Kılıçdaroğlu, 1948/Bahçeli, 1948/65 yaş itibariyle siyasetin sokağa çıkması yasaklandı, Türkiye için ilk defa umutluyum!

'BU GECE YARISI BAŞLIYOR'
İçişleri Bakanlığı, 21 Mart Cumartesi saat 24.00 itibariyle 65 yaş ve üstü, ayrıca kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ikametlerinden dışarı çıkmaları, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmalarının sınırlandırıldığını açıkladı. İçişleri’nin açıklaması şu şekilde:

’65 YAŞ VE ÜSTÜNE KISITLAMA’
* 21 Mart Cumartesi saat 24.00 itibariyle 65 yaş ve üstü, ayrıca kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın ikametlerinden dışarı çıkmaları, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmaları sınırlandırıldı. Ayrıntılı bilgi saat 19.30'da vatandaşlarımıza açıklanacaktır.”

BAKAN UYARDI
Öte yanda Türkiye’de giderek artan corona virüsü vakaları nedeniyle sık sık bir araya gelen bilim insanları, İstanbul’da Bakan Fahrettin Koca başkanlığında toplandı. Toplantı sonrası açıklamada bulunan Bakan Koca şu ifadeleri kullandı:

‘EVDEN ÇIKMAYIN’
* Siyami Ersek Hastanesi'nde Koordinasyon Toplantımızı gerçekleştirdik. Bizler sahada ülkemiz için önlemler alırken, vatandaşlarımızın da aynı hassasiyetle evlerinde kalarak önlemlerini almalarını önemle rica ediyorum.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ