19518 görüntülenme10 Kasım 2018
Türkiye'nin en çok okunan köşe yazarı Yılmaz Özdil, Cuma Hutbesi'nde ölümünün 80. yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e yer vermeyen Diyanet İşleri Başkanlığı'na sert tepki gösterdi. Özdil, "Mustafa Kemal'i yok sayan imamın arkasında namaz kılınmaz" dedi.

DİYANET’E TEPKİ

Uğur Dündar’ın sunduğu ‘Halk Arenası’ yine gündeme damgasını vuruyor. Bu hafta programın konuğu olan Türkiye’nin en çok okunan köşe yazarı olmasının yanı sıra, kitapları da satış rekorları kıran Yılmaz Özdil, Cuma Hutbesi’nde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının yıl dönümü olan 10 Kasım’a yer vermeyen Diyanet’e tepki gösterdi.

‘MUSTAFA KEMAL’İ YOK SAYAN İMAMIN ARKASINDA NAMAZ KILINMAZ’

Atatürk’ün önemine vurgu yapan Özdil, “Bu ülkenin şeyhülislamı, Kuvâ-yi Milliyeciler için idam fermanı çıkarıyor ve bu tabloyu değiştiren Mustafa Kemal Atatürk’ü bu ülkenin bugünkü diyaneti yok sayıyor. Bence yapılması gereken şudur. Ben bir Atatürkçü, bir Kemalist ve bir Kuvâ-yi Milliyeci olarak, Mehmet Rıfat Börekçi’nin fetvasının dinlenmesi taraftarıyım. Mustafa Kemal’i yok sayan imamın arkasında namaz kılınmaz” dedi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ