Yılmaz Özdil tekrarlanan İstanbul seçimleriyle ilgili Twitter üzerinden paylaşımda bulundu.

‘TEK OY İKİ İSİM BİRİ GEÇERLİ BİRİ GEÇERSİZ’

Sözcü yazarı Özdil, “Aynı zarftaki dört pusuladan üçü geçerli, biri geçersiz demişlerdi… Şimdi tek pusula var, üstündeki isimlerden biri seçilmiş başkan, öbürü geçersiz :))” ifadesini kullandı.

İMAMOĞLU YİRMİ LİRA ÖRNEĞİ VERMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili açıklama yapan İmamoğlu bir zarfta 4 oy, 3 ‘ü geçerli1’i nasıl geçersiz oluyor diyerek 20 lira üzerinden şu örneği vermişti;

‘AKP OYLARI GEÇERLİ AMA…’
"YSK bir karar verdi, 24 binden 14 bin 657'ye inen oy oranı. Şu zarf, 4 oy var burada. Oyları çıkarıyoruz. Muhtarlık seçimi aynı zarfta, ilçe belediyesi meclis üyesi seçimi, pırıl pırıl, ilçe belediye başkanlığı seçimi, 25'i AK Parti kazandı. Bu da pırıl pırıl. Şaibesi Büyükşehir Belediye Başkanlığına dokunuyor.”

'SENİN 20 TL'NİN 5 TL'Sİ SAHTE, BUNA KİMSE İNANMAZ’

“Yani şu 20 TL. Diyorsun ki, 'Senin 20 TL'nin 5 TL'si sahte' Buna hiç kimse inanmaz. Bu süreçte çaldılar, kime? Ben de bilmiyorum olmaz. Bu çaldılar lafı olmaz. Kime söylüyorsunuz? AK Partili sandıkta görev alan kardeşlerime mi söylüyorsunuz? İYİ Parti CHP'lilere mi söylüyorsunuz? Mektupta çaldılar diye bir tarif yok. Meydanlarda, caminin önünde çaldılar sözü var." ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ