TBMM Başkanlığı, Türkiye'nin en çok okunan köşe yazarı cesur kalem Yılmaz Özdil hakkında "TBMM'yi alenen aşağılama", "hakaret" ile "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" iddiasıyla soruşturma başlatılması talebiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

MECLİS VE MİLLETVEKİLLERİ KÜÇÜK DÜŞÜRME AMACI VAR
TBMM Hukuk Hizmetleri Başkanı Avukat Celalettin Gürses tarafından verilen suç duyurusu dilekçesinde, Özdil’in bugünkü “Baroların ne işi var Tbmm’de…” başlıklı köşe yazısında, TBMM’yi ve milletvekillerini doğrudan hedef alan, hakaret içerikli, TBMM’yi ve milletvekillerini küçük düşürme amaçlı ifadeler kullandığı iddia edildi.

TEPKİLER BAŞLADI

CHP İzmir Milletvekili, Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Atila Sertel söz konusu suç duyurusunu akla ziyan olarak değerlendirdi. Sertel’in konuyla ilgili paylaşımı şöyle;

‘AKILLARA ZİYAN BİR DURUM’
“Bir milletvekili olarak bizlerin şahsına hakaret edilmemiştir. Şahsen üzerimize alınacağımız ve suç duyurusunda bulunulacak yazı olarak değerlendirmek hakikaten akıllara ziyan bir durumdur. O yazıyı kim üzerine alındıysa kendi şahsına davayı açsın, bizi işin içine katmasın.”

ÖZDİL: ‘İTİRAF EDİYORUM, HİROŞİMA’YA DA BEN ATTIM’
Öte yanda Yılmaz Özdil, kendisi hakkında yaşanan gelişmelerle ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Gazeteci Yılmaz Özdil, kendisi hakkında yaşanan gelişmelerin ardından sosyal medya hesabından bir açıklamada bulundu. Özdil, "İtiraf ediyorum, Hiroşima’ya atom bombasını da ben attım! Korona virüs salgınını ben başlattım, sanırım gizli gizli işlediğim bu suçumu yakaladılar... " dedi.

ÖZDİL KÖŞE YAZISINDA NE DEMİŞTİ
Yılmaz Özdil’in dünkü köşe yazısından öne çıkan başlıklar şöyle;
MECLİS ÇAY OCAĞI
“Tbmm lokantasını soydular mesela… Tbmm'nin çay ocaklarında indiragandi yaptılar. Çay deyip geçme… Tbmm'de her yıl 10 milyon bardaktan fazla çay içiliyor. Çay ocaklarından elde edilen geliri çaldılar, bazı üst düzey yöneticilerin de adının karıştığı şebekede kırıştılar.”

TEMİZLİK MALZEMESİ

“Tbmm'ye temizlik malzemesi alırken, sahte evrakla voli vurdular. Ama vurgun parasını paylaşırken anlaşamayıp birbirlerini ihbar ettiler, rezalet ortaya çıktı, ihaleler iptal edildi. En büyük tokadı, Tbmm'ye bulaşık malzemesi alırken vurdukları anlaşıldı. Tbmm'nin güvenliğini sağlamak için satın alınan kameraların ihalesinde bile dümen yapıldı, düşün… Tbmm'nin bilgi işlem dairesine cihaz alırken bile hırsızlık yapıldı, maliyetler şişirildi.”

‘SARAYLAR KASIRLAR SOYULDU’
“Tbmm'ye bağlı saray ve kasırlar soyuldu… Gümüş şamdanların, zillerin, masa örtülerinin, abajurların, halıların, tabloların çalındığı, Tbmm'ye emanet edilen manevi mirasın talan edildiği ortaya çıktı.

MECLİS’TE NE DOSYALAR VAR
“Tbmm'de muhalif milletvekillerinin dokunulmazlığı kaldırılıyor, hapse gönderiliyor… Halbuki, Tbmm'de bekleyen dokunulmazlık dosyaları arasında, ihaleye fesat karıştırma var, kaçakçılık var, nitelikli dolandırıcılık var, kalpazanlık var, resmi evrakta sahtecilik var, zimmet var, karşılıksız çek var, görevi kötüye kullanma var. Muhalifler hapse gönderiliyor ama, Tbmm'de bunlara hiç dokunulmuyor.”

‘SUÇ MAKİNESİ MECLİS’E GİREBİLİYOR’
– Hırsızlık, banka soygunu, uyuşturucu, ruhsatsız silah gibi 26 ayrı suçtan sabıkası olan, 55 ayrı suç kaydı bulunan suç makinesi arkadaş, Tbmm'ye sorgusuz sualsiz rahatça girebiliyor, Tbmm koridorlarında elini kolunu tespihini sallaya sallaya dolaşabiliyor, Chp genel başkanına saldırıp, suratına yumruk atabiliyor.”

‘BARO BAŞKANLARI GİREMİYOR’
Dolayısıyla… Baro başkanlarının Tbmm'ye alınmamasına baro başkanları adına sevindim. Çünkü, avukat cübbelerinde cep bulunmadığı için Tbmm'de dolaşan yankesiciler umduğunu bulamazdı ama… Maazallah iki tane gizli tanık ayarlayıp, “işte Tbmm'deki Vakıfbank'ı soyanlar” diye tutuklayabilirlerdi, baro başkanlarını!”

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ