5429 görüntülenme26 Mart 2020
Ulusoy Çeşme Limanı ile İtalya’nın Trieste Limanı arasındaki RO-RO gemisi seferlerine aralıksız devam ediliyor.

DURMAK YOK YOLA DEVAM
Bir gümrük memurunda corona virüsü çıkmasının ardından, geçtiğimiz salı günü bir gemici de karantinaya alınmıştı. 32 yaşındaki gemi personeli Çeşme Devlet Hastanesi’nde karantinada tutulurken, aynı ortamda bulunduğu “Ulusoy-14” adlı geminin 24 personeli ile temas eden liman personeli tedbir amaçlı olarak 14 gün gözlem altına alınmadı. Aynı gemi, aynı personel ile Trieste’ye doğru tekrar yola çıktı.

YILMAZ ÖZDİL SÖYLEMİŞTİ, HAKLI ÇIKTI
Yılmaz Özdil'in, gazeteci Ruhat Mengi’nin YouTube kanalı Her Açıdan TV’ye yaptığı korona virüs ile ilgili açıklamalarının yankısı sürüyor. Özdil, Ruhat Mengi'ye yaptığı açıklamalarda iktidara salgın ile ilgili çarpıcı eleştirilerde bulundu. Özdil'in açıklamalar şu şekilde;

‘YALAN SÖYLÜYORLAR’
“İnsanların alarm durumuna geçmesi lazım. Bakın ben size bir örnek vereyim; Türkiye Çin’den sonra ilk İtalya ile seyahatini kesmişti. Bugün hala İzmir’den Çeşme Limanı’ndan İzmir ile İtalya arasında ro-ro seferleri yapılıyor, kamyonlar gidiyor, geliyor. Ve bu ülkeyi yönetenler, profesör diye ekranlara çıkanlar utanmadan Türkiye’nin İtalya’dan insan trafiğinin kesildiğini söylüyor. Yalan söylüyorlar ve bu yalanlar yüzünden İzmir bedel ödüyor.”

ÇEŞME LİMANINDA DURUM

“Ulusoy-14” adlı RO-RO Gemisi'nde görevli personel, 24 Mart Salı günü corona virüsü şüphesi ile Çeşme Devlet Hastanesi'nde karantina altına alındı. Hastalık ile ilgili belirtileri gösteren 32 yaşındaki gemiciden alınan kan örnekleri İzmir Hıfzısıhha Enstitüsü'ne gönderildi. Yoğunluk nedeni ile test sonucunun yarın çıkması bekleniyor.

DİĞER PERSONEL GÖZETİM ALTINA ALINMADI
Ulusoy Çeşme Limanı İşletmesi ve gümrük yetkilileri bu vakanın ardından tedbir almadı. Uzmanlar, corona virüsü belirtileri üzerine karantinaya alınan gemici ile aynı ortamda bulunan 24 gemi personelinin de 14 gün boyunca evlerinde gözlem altında tutulması gerektiğini belirtti. Fakat, bu önlem alınmazken, gemiciler ile temas eden liman personeli ve gümrük personeli de 14 günlük gözetime gönderilmedi.

AYNI GEMİ, AYNI PERSONELLE YİNE YOLA ÇIKTI
Salı günü bir gemicinin karantina altına alındığı gemi, aynı personel ile çalıştırılmaya devam edildi. “Ulusoy-14” RO-RO Gemisi İtalya Trieste Limanı'na doğru tekrar yola çıktı. Gemi bu sabaha karşı saat 02:40'ta Çeşme'den hareket etti.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ