Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önceden duyurmuş olduğu müjde açıklamasını yaptı. Erdoğan, Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfinin Karadeniz’de yapıldığını belirterek, “Fatih sondaj gemimiz Tuna-1 sondajında 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfetti" dedi. Ekrem İmamoğlu'nun İBB Başkanı seçildiği 23 Haziran seçimlerinden birkaç hafta önce Tekirdağ'da 20 trilyon metreküp doğalgaz 'bulunmuştu.' Gazeteci Yılmaz Özdil, Erdoğan’ın açıklamasını bir fotoğraf ve bir cümle ile yorumladı.

NEREDEYSE HER YIL DOĞALGAZ BULUNMUŞ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm Türkiye’nin merakla beklediği müjdeli haberi Dolmabahçe Sarayı’nda açıkladı. Müjdeyi duyuran Erdoğan, "Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdi. Fatih sondaj gemimiz 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfetmiş durumda." dedi. Öte yandan Gazeteci Yılmaz Özdil ise Erdoğan’ın açıklamalarına sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yanıt verdi. Özdil, Twitter hesabından 2004 yılından 2013 yılına kadar olan “doğalgaz bulundu” haberlerinin görselini paylaşarak, “Beraber yürüdük biz bu yıllarda” notunu düştü.


GEÇEN YIL DA SEÇİM ÖNCESİ TRAKYA’DA 500 MİLYAR METREKÜP DOĞALGAZ BULUNMUŞTU
Ekrem İmamoğlu'nun İBB Başkanı seçildiği 23 Haziran seçimlerinden birkaç hafta önce Tekirdağ'da 20 trilyon metreküp doğalgaz 'bulunmuştu.' Haber AKP'ye yakın medyada yine müjde olarak duyurulmuştu. Daha sonra haberi yapan gazeteler, 20 trilyon metreküplük doğalgaz rezervinin “kübik feet” birimiyle ölçüldüğünü keşfederek, bulunan gazın metreküpe çevrildiğinde 500-550 milyar metreküpe denk geldiğini duyurmuştu.

Kaynak: ajanslar/ Yeniçağ/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ