Politika
03 Aralık 2021 ( 13515 görüntülenme )

Özdağ 'Vekil İstifa'

Muharrem İnce ile Ümit Özdağ görüşmesi istifa ile sonuçlandı. Zafer Partisi Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Adana Milletvekili İsmail Koncuk istifa etti.
 

'AÇIKLAMALAR ARTIK PARTİYİ BAĞLAMAZ'
İsmail Koncuk Zafer Partisi'nden istifa etti. Koncuk yaptığı açıklamada, "Zafer Partisi Genel Sekreterliği ve sözcülüğünden istifa etmem sebebiyle, bundan sonra yapacağım tüm açıklamalar şahsımı bağlar, Zafer Partisi Genel Merkezinin hiçbir sorumluluğu yoktur" dedi. Koncuk'un istifasının Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ görüşmesinin hemen ardından gelmesi ise dikkat çekti.

PARTİSİNE ELEŞTİRİ

Ciddigazetecom isimli siteye konuşan ve bunu hesabından paylaşan İsmail Koncuk, "İdeolojik bir tartışma söz konusu değil. Yönetim anlayışı bakımından farklılık olduğu ortaya çıktı" dedi. Zafer Partisi'nin Türk milliyetçiliği iddiasıyla kurulduğunu belirten Koncuk'un açıklamaları şöyle:

‘YÖNETİMDE UYUM ŞART’

"Divanda olmamızın temel şartı, yönetim tarzında uyum olması. Parti, yönetim tarzını uyum sağlayacağı insanlarla devam ettirebilir. "İsmail Koncuk doğru söylüyor" denirse, dolayısıyla yolumuza devam ederiz. İlla "Genel sekreter olacağım" diye bir iddiam yok. Zafer Partisi bu milletin umududur. Yola devam etmemiz için birbirimizi iyi anlamamız lazım. Takım oyunu oynamamız lazım. Ortak akılla hareket etmemiz lazım.Üç ay önce kurulmuş daha yeni bir partiyiz. İstiyorum ki bu siyasi partide, kurulduğu andan itibaren, diğer partilerdeki hatalar olmasın. “

‘BEN DİYEREK BU İŞ OLMAZ’

“ İsmail Koncuk olarak hiçbir şeyi nefis davası yapmadım; bunu da yapmadım. Şu an Zafer Partisi milletvekiliyim. Yeni divan açıklanır da orada İsmail Koncuk olmazsa, Koncuk genel sekreterliği bırakmış demektir. Takım oyunu benim için önemli. İnşallah bunu yapar ve yolumuza devam ederiz. Türk milliyetçiliği anlayışımızda, genel başkanımızla ayrıştığımız bir şey yok. Aklıselim kazanır inşallah. Herkes egosunu yenmelidir. "Ben" diyerek olmaz, "Biz" dememiz lazım. Burada "Biz" diyecek bir yönetim anlayışını inşallah hâkim kılarak geleceğe daha sağlam adımlarla yürüyeceğiz."

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ