Politika
16 Ağustos 2019 ( 2325 görüntülenme )

Özdağ Net Konuştu: 'KÜLLİYEN ZARAR':

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, AKP hükümetlerinin Suriye politikası nedeniyle Türkiye'nin büyük zarar gördüğünü söyledi.

Özdağ, "2011'de Suriye'de başlayan ve AKP Hükümetleri tarafından Beşar Esad rejimini devirerek Müslüman Kardeşleri iktidara getirmek için kışkırtılan Suriye iç savaşından, en zararlı çıkan ülke Suriye'den sonra Türkiye olmuştur" dedi.Özdağ şunları söyledi:

‘YANLIŞ POLİTİKANIN BEDELİ AĞIR’

"AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın, Beşar Esad'ı devirme sevdasının Türkiye'ye ağır sonuçları olmuştur. Suriye'nin kuzeyinde orta vadede Türkiye için en büyük tehdidi oluşturacak olan bir PKK'istanın kurulma süreci başlamıştır. Kayıtlı, kayıtsız olmak üzere toplam 5.3 milyon Suriyelinin ülkemize giriş yapmasına neden olmuştur. 


Türk Milleti evine ekmek götüremezken AKP hükümetleri Suriyeli sığınmacılara 40 milyar Dolar harcamıştır. Suriyeliler için harcanan bu para bugün yaşanan ekonomik krizin önemli nedenlerinden birisidir. AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın Esad'ı devirme tutkusu Türkiye'yi ABD ile Rusya arasına sıkıştırmış ve Türk dış politikasının manevra alanı ve güvenilirliğini ortadan kaldırmıştır."

‘SURİYELİLER VATANLARINA GERİ DÖNMELİ’

“Türkiye'de ulus devlet kimliğinin, üniter yapısının bozulacağına işaret eden Özdağ, "Özetle ABD ve işbirlikçileri, Türkiye'nin milli güç unsurlarının zayıflamasını, Orta Doğu'da daha güçsüz bir aktör haline getirmeyi planlamaktadırlar. Bizim Suriyeli sığınmacılar meselesine yönelik 'Emperyalist Plan' söylemimizi bu bağlamda değerlendirmek gerekir. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik ve sosyal durum göz önüne alınarak, Suriyeliler ivedilikle kendi vatanlarına gönderilmelidir. Suriyeliler vatanlarına dönmelidir" diye konuştu.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ