Genel
23 Eylül 2018 ( 6024 görüntülenme )

Açık konuştu, ağır vurdu!.. 'HÜKÜMETE UYARI'

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, AKP'nin Türkiye'yi Suriye'de tehlikeli bir maceranın eşiğine getirdiğine dikkat çekti. Ümit Özdağ şöyle devam etti: 


'TÜRK ASKERİNİ ATEŞ ÇEMBERİNE SÜRÜYORLAR'

"Bütün ulusların ve devletlerin toplandığı coğrafyada, Türk askerinin bir tarafında Amerikalı, diğer tarafında İranlı, öbür tarafında Rusya ve Rejim, İsrail'in nerede olduğu belli değil. TSK'yı böyle bir ateş çemberinin içine sürüyorlar".

'SİZ ASIL ABD'YA BAKIN, ABD-PKK İŞBİRLİĞİNE BAKIN'

"Bakın, bir Rus uçağı düştü. Kimin düşürdüğü bile belli olmadı. Yani o kadar dar bir alan ki bu alan, kimin kimi vurduğu belli bile olmuyor. Siz oraya binlerce Türk askerini yığıyorsunuz. Neymiş, Selefileri koruyacakmış. Eğer Türkiye'nin Suriye ile sorunu varsa, esas sorun İdlib'de değil, PKK ile Amerikalarının iş birliği yaptığı, İdlib'in on katı büyük, Suriye'nin kuzey bölgesinde. Asıl oraya bakmak gerekiyor. Türkiye'yi, bu dar bölgede, ekonomi çökme aşamasındayken maceraların eşiğine getiriyorlar."

'SURİYELİ NÜFUSU HIZLA ARTIYOR'

Türkiye'de bulunan Suriyelilerin sayılılarının hızla artış gösterdiğini dile getiren Ümit Özdağ, Suriyeli nüfusu nedeniyle 2040 yılında Türkiye'de milli devlet yapısının bozulacağını söyledi. Suriyeli nüfusunun, resmi kayıtlara göre 3,5 milyonu aştığını ifade eden İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ:

'SIĞINMACI NÜFUSU MİLLİ DEVLET YAPIMIZI BOZUYOR'

"Gayri resmi 4 milyon Suriyeli var. Nüfusları, Türklerden daha hızlı artıyor. Bugün her 20 kişiden biri Suriyeli. Ancak 2040 yılında her 13 kişiden biri Suriyeli olacak. Toplam nüfusları 7,5 milyon olacak. Bugüne kadar, Türk milletine 35 milyar dolara mal oldular. Bunun sonu yok. Türk esnafı vergi verirken Suriyeli vergi vermiyor. Bugün sadece Kilis'te Araplar Türklerden daha fazlalar. 2040'da, Gaziantep'te, Şanlıurfa'da, Hatay'da da daha fazla olacaklar. Bu şekilde Türkiye'nin birliğini ve milli devleti muhafaza etmek mümkün olmaktan çıkar. Türk milleti böyle bir tehlike ile karşı karşıyadır" diye konuştu.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ