8471 görüntülenme14 Ekim 2019
Katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Suriye ordusu ile Türkiye’nin karşı karşıya gelebileceği iddiaları için “Dünya tarihini en büyük aptallığı olur” dedi.

YANLIŞ SİYASET BİZİ BU DURUMA GETİRDİ

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, KRT TV’de Siyaset Gündemi’ne konuk oldu. Barış Pınarı Harekatı ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Özdağ, “Davutoğlu tarafından şekillendirilen ve Erdoğan tarafından uygulanan yanlış Suriye politikası ülkeyi bu duruma getirdi” dedi.

UYARDIK DİNLEMEDİLER
,
Özdağ, “Esad’ın demokratik değil bir iç savaşla gideceği ortadaydı. Bundan en çok etkilenen ülkenin de en fazla Türkiye olacağı belliydi. Biz o zaman bu konuda dönemin politikacılarını uyarmıştık. Bugün sayıları 5.3 milyonu aşan Suriyeli sığınmacılar en önemli sorunlarımızdan biri haline gelmiş durumda.

“ESAD BU ELİ HAVADA BIRAKMAZ”

Esad’ı devirme konusunda Davutoğlu ve Erdoğan o kadar tutkuluydu ki YPG/PKK ir müttefik olarak görüldü. Bugün yapılan harekat yapılması gereken bir harekattı” şeklinde konuştu.

“TARİHİN EN BÜYÜK APTALLIĞI OLUR”

Suriye ve Irak’ta 2050’de nüfusun 65 milyon artacağını ve bununla birlikte su sorunun zirve yapacağını dile getiren İYİ Partili Özdağ, "Bir gün Türkiye yine Avrupa ile Orta Doğu arasından köprü olacak. Bu göç dalgasının hesaplarını şimdiden yapmalıyız" uyarısında bulundu.

YPG/PKK'nın Esad rejimi ile anlaştığını ve Türkiye ordusu ile Suriye ordusunun karşı karşıya gelebileceği iddialarına da cevap veren Özdağ, “Bu Dünya tarihin en büyük aptallığı olur. En hafif hali ile söylüyorum. Suriye için de aynısı geçerli. Bundan en çok faydalanan iki unsur var, IŞİD ve PKK” dedi. 

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ