Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gündemdeki konulara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Akşener’in açıklamaları şöyle;

‘BU UCUBE SİSTEMDEN HAYIR GELMEZ’

“Bir ucube sistem getirdiler, bir yıl içinde ülkeyi uçuruma sürüklediler.
İki ortağın kafa kafaya verip getirdikleri yönetim modeline bakın:
Başkan var, sistem yok.Cumhur var, cumhuriyet yok. Mahkeme var, adalet yok. Okul var, eğitim yok.
Üniversite var, bilim yok. Damat var, ekonomi yok. Bahçeli var, huzur yok.
Erdoğan var, istikrar yok. Bu modelden ülkeye hayır gelir mi?”

‘HİÇ Mİ VİCDANINIZ YOK, UTANMANIZ YOK’“Tezgaha bakar mısınız? Emekliye, memura düşük zam yapmak için, suyu kaynağından kestiler, enflasyonu düşük gösterdiler. Oysa çarşı pazar gerçek enflasyonu biliyor. Pazarda bin bir hesap yapan vatandaşım, gerçek enflasyonu biliyor. Kağıt üzerinde düşürdükleri enflasyon, markette, manavda, pazarda ise bir türlü düşmüyor.1300 lira maaş alan emekliye, 65-70 lira zam yapıyorlar. Neymiş, enflasyon düşmüş, 70 lira yetermiş…Anladık, insafınız, vicdanınız yok; utanmanız da mı yok?

‘YAZIKLAR OLSUN’

Çaya, şekere, elektriğe, mazota zam yapınca tarifeyi yüzde 15’ten;memura, emekliye gelince, yüzde 5’ten, yüzde 6’dan açıyorsunuz. Kendi sarayında günde 2,5 milyon lira yiyeceksin, emekliye gelince günlük 2 buçuk lira zam...Ne kadar eski siyasetçi varsa, bankalara, kurullara toplayıp, ayda 18 bin lira, 20 bin lira maaş bağlayacaksın, emekliye gelince, “al sana 70 lira” diyeceksin. Yazıklar olsun.

‘BÖYLE GİTMEZ BU DEVRAN’


Bakın ne diyor Ozan Arif;
“Böyle gitmez hep bu devran, Döner gardaş, bak görürsün…Boş mangalda kül savuran, Siner gardaş, bak görürsün. Hani nerde firavunlar, Nemrut varmış bir zamanlar…Arif der ki inananlar, Yener gardaş, bak görürsün. İnananların galip geleceği gün yakındır. Kimse umutsuzluğa kapılmasın. Biz burada olduğumuz sürece sesiniz duyulacak; İyi’ler mutlaka kazanacak; İyi Parti’nin güneşi yüzünüzü ısıtacak, yolunuzu aydınlatacak. İyi Parti olduğu sürece umut var olacak. Şairin de dediği gibi: “Güneş yerinde, her şey yolunda…”

Dava arkadaşlarım;
Bize durmak yok, dinlenmek yok, tatil yok.
Milletimizle aynı güneşin altında buluşmak için, yaz boyunca çalışacağız.
Allah yar ve yardımcımız olsun.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ