Reklamlar
Anasayfa » Haber
25 Nisan 2017 ( 3665 görüntülenme )

ÖYSM'DEN MİLYONLARI İLGİLENDİREN KARAR!

ÖSYM’den milyonlarca adayı ilgilendiren karar!


Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) Başdenetçisi Şeref Malkoç, "Bize yüzlerce mağdur müracaat etti, yapılan çalışmalar sonucu ÖSYM güzel ve sevindirici bir karar aldı" dedi.

KDK Başdenetçisi Şeref Malkoç, LYS ve YGS gibi sınavların son ödeme veya son başvuru gününü kaçıran öğrenciler için ÖSYM ile gerekli görüşmeler yaparak bu konuda mağduriyet yaşayan öğrencilere umut oldu. ÖSYM ile çalışmalar başlatan kurum sınav kayıt tarihini 27 Nisan tarihine kadar uzatılması konusunda mağdur öğrencilere imkan sağladı.

Müracaat sayısının bini aşmış durumda olduğunu aktaran Şeref Malkoç, “Bu mağdurlardan yüzlercesi bize müracaat etti. Bu konularla alakadar olan denetçimiz Arif bey, yapılan çalışmalar ve görüşmeler sonucunda ÖSYM güzel ve sevindirici bir karar aldı. ÖSYM’nin yetkililerine teşekkür ediyoruz. Özellikle bize gelenler arasında ilk 4 bine 5 bine giren öğrenciler var.

 Bir öğrencinin annesi kanser olmuş, o telaşla yatıramamış, biri trafik kazası geçirmiş dolayısıyla mağduriyetleri vardı. Eğitim hak ve hürriyetlerinde kısıtlamalar vardı, bu imkanın getirilmesinin hiç kimseye zararı olmadı, mağdur olan öğrencilere faydası oldu. Kurumda bu çabayı gösteren arkadaşlara da teşekkür ediyorum. Bu arada 9.45 mağdurları konusunda da ÖSYM’nin adım atmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu. 

Kaynak: :İHA

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Diyarbakır'da Bombalı Tuzak: 1 ŞEHİT, 2 YARALI Vay be!.. Suriyeli Sığınmacılar Bakın Nereden Çıktı... Dikkat!.. MHP ÜZERİNDE KORKUNÇ SENARYO! Durum Ağırlaşıyor... DİYARBAKIR VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA! Bayrampaşa Metrosunda Patlama! Rus Büyükelçi Suikastinde Flaş Gelişme! İzmir’de Soma eylemine katıldığı için üç yıl hapis istemiyle yargılanan 13 yaşındaki çocuk beraat etti ŞOK!.. Rusya'dan PKK'ya AÇIK DESTEK!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Irak Tikrit’i geri alma operasyonu başlattı