Reklamlar
Anasayfa » Haber
25 Nisan 2017 ( 3652 görüntülenme )

ÖYSM'DEN MİLYONLARI İLGİLENDİREN KARAR!

ÖSYM’den milyonlarca adayı ilgilendiren karar!


Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) Başdenetçisi Şeref Malkoç, "Bize yüzlerce mağdur müracaat etti, yapılan çalışmalar sonucu ÖSYM güzel ve sevindirici bir karar aldı" dedi.

KDK Başdenetçisi Şeref Malkoç, LYS ve YGS gibi sınavların son ödeme veya son başvuru gününü kaçıran öğrenciler için ÖSYM ile gerekli görüşmeler yaparak bu konuda mağduriyet yaşayan öğrencilere umut oldu. ÖSYM ile çalışmalar başlatan kurum sınav kayıt tarihini 27 Nisan tarihine kadar uzatılması konusunda mağdur öğrencilere imkan sağladı.

Müracaat sayısının bini aşmış durumda olduğunu aktaran Şeref Malkoç, “Bu mağdurlardan yüzlercesi bize müracaat etti. Bu konularla alakadar olan denetçimiz Arif bey, yapılan çalışmalar ve görüşmeler sonucunda ÖSYM güzel ve sevindirici bir karar aldı. ÖSYM’nin yetkililerine teşekkür ediyoruz. Özellikle bize gelenler arasında ilk 4 bine 5 bine giren öğrenciler var.

 Bir öğrencinin annesi kanser olmuş, o telaşla yatıramamış, biri trafik kazası geçirmiş dolayısıyla mağduriyetleri vardı. Eğitim hak ve hürriyetlerinde kısıtlamalar vardı, bu imkanın getirilmesinin hiç kimseye zararı olmadı, mağdur olan öğrencilere faydası oldu. Kurumda bu çabayı gösteren arkadaşlara da teşekkür ediyorum. Bu arada 9.45 mağdurları konusunda da ÖSYM’nin adım atmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu. 

Kaynak: :İHA

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dikkat!..Meteorolojiden UYARI! ŞAMİL TAYYAR iTİRAF ETTİ: AKP hepimizi kandırmış... TSK'dan Büyük Temizlik TBMM’de ‘Pahalı Ayakkabı’ Tartışması Diyarbakır’da Müdahale! Dikkat!.. Meteoroloji UYARIYOR! Bu da Şırnak! Bu da Tuzak! Sinan Şamil Sam Hayatını Kaybetti!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Başım Ağrıyor Diyorsanız Eğer, Bu Haber Sizin İçin...