Aşı çalışmalarını devam eden Prof. Dr. Ercüment Ovalı'nın korona virüse yakalandığına yönelik iddialar yalanlandı. Prof. Dr. Ercüment Ovalı adına açılan sahte hesaptan, Ovalı'nın korona virüse yakalandığına yönelik tweet atıldı.

YALAN HABER YAPTILAR MEDYAYA SERVİS ETTİLER
Yapılan paylaşımda, "Virüs çoğaltma anonimleri, yayma devam ederken malesefki bana ve ekibimden 2 kişiye bulaştı şuan durumum gayet iyi Acıbadem hastanesin’de gözetimdeyim sağlığıma kavuşur kavuşmaz görevimin başına döneceğim bu ülke için elimden geleni yapacağım." ifadeleri kullanıldı. Atılan Sahte tweet çok kısa süre içerisinde haber sitelerinde yayınlandı ve okuyuculara servis edildi.

OVALI ‘BU HABERLER DOĞRU DEĞİL, BİZ İYİYİZ’


Bu gelişmeler üzerine Prof. Dr. Ercüment Ovalı'nın resmi Twitter hesabından bir açıkalama geldi ve Ovalı'nın korona virüse yakalandığına yönelik iddianın gerçeği yansıtmadığı bildirildi:
‘AŞI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR’
"Sosyal medyada adım kullanılarak açılan sahte hesaplardan yanlış bilgilendirmeler yapılmaktadır. Bana ve ekibimden bir kaç kişiye Covid virusu bulaştığı ve tedavi altında olduğumuz haberleri doğru değildir. Bizler gayet iyiyiz ve aşı çalışmalarımız aynı hızla devam etmektedir."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ