537 görüntülenme08 Ekim 2018
İstanbul’un en işlek noktalarından Karaköy’de önceki gün engelli bir kişinin halk otobüsüne binmesine şoför tarafından izin verilmedi. 

ENGELLİYE ENGEL

Bunun üzerine engelli vatandaş akülü aracıyla otobüsün yolunu kesti. Şoför ise engelli araçlarının bineceği aparatının olmadığını söyleyerek otobüse almak istemedi. Ancak olayın mağduru olan vatandaş şoförün dediğinin inandırıcı olmadığını, bütün belediye otobüslerinde engelli aracı aparatının bulunduğu söyleyerek hakkını aramaya devam etti.

Olaya tanık olanlar da 10 dakika içinde 4 otobüs geçtiğini ve hepsinin aynı gerekçe ile vatandaşı araçlarına almadıklarını belirtti.

ISRAR ÜZERİNE ENGELLİ APARATI ÇALIŞTIRDI, SONRA KAÇTI

Halk Otobüsü şoförü sonunda orta kapıyı açarak ‘engelli araç aparatını’ çalıştırdı. Bunun üzerine engelli kişi otobüse binmek için yolunu kestiği otobüsün önünden çekildi.

Bunu fırsat bilen şoför de orta kapıyı kapatarak, engelli yolcuyu almadan yoluna devam etti. Olayın sosyal medyada büyük tepki toplaması üzerine İBB harekete geçti.

ŞOFÖR GÖREVDEN ALINDI

A.A isimli şoför görevden alınırken İBB’den yapılan açıklamada sorumlu işletmeci hakkında da tahkikat yapılacağı belirtildi.

Kaynak: ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ