Reklamlar
Anasayfa » Haber
17 Nisan 2017 ( 6167 görüntülenme )

ÖSYM'DEN ÖĞRENCİLERE ÖNEMLİ DUYURU!..

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, ÖSYS klavuzunda merkezi yerleştirmede YGS puanı ile öğrenci alacağı duyrulan programlara, LYS puanı ile öğrenci alınmasına karar verildi.

ÖSYM’den yapılan açıklama şöyle: Yükseköğretim Genel Kurulu tarafından, yükseköğretim kurumlarında bulunan yüksekokulların kapatılarak bünyesinde yer alan programların fakültelere aktarılması nedeniyle, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzunda merkezi yerleştirmede YGS puanı ile öğrenci alacağı duyurulan programlara (Örneğin; Antrenörlük Eğitimi, Perfüzyon programları gibi.), LYS puanı ile öğrenci alınmasına karar verilmiştir.


2017-ÖSYS'de, yüksekokulların kapatılması nedeniyle fakültelere aktarılan ve bu doğrultuda puan türü değişen ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme yapılan yükseköğretim programlarını tercih etmek isteyen adayların, LYS puanlarının hesaplanabilmesi için 2017-LYS'lere başvuru yapmaları gerektiği önemle duyurulur.

Diğer yandan, LYS için son başvuru tarihi bugün.

"SON DUYURU BÖYLE DÜZELTİLDİ"

ÖSYM ardından yaptığı açıklamada, ‘bazı’ kelimesini ekleyerek, “Yükseköğretim Genel Kurulu tarafından, yükseköğretim kurumlarında bulunan bazı yüksekokulların kapatılarak” şeklinde değiştirdi. 

ÖSYM, hem yaptığı açıklamalarda dikkatli olmaması hem de yapılan değişikliğin LYS’ye başvurunun son günü olan bugüne denk getirilmesi konusunda eleştirildi.

Kaynak:sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MHP Cevap Verecek! Löseminin Belirtileri Nelerdir! IŞİD'İN DÜN GECE YAPTIĞI PROPAGANDAYA OGAN'DAN GÜNDEMİ SARSACAK ÇIKIŞ! IMF’den Kritik UYARI! ŞOK!.. Darbe Davasında İLGİNÇ DURUM! Kuzey Kore'den ABD'ye Tehdit! Flaş! Yayın Yasağı Askere mayınlı tuzak!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ŞOK! Avrupa Konseyi'nden ÜRKÜTÜCÜ TEKLİF!