Reklamlar
Anasayfa » Haber
12 Ağustos 2017 ( 1003 görüntülenme )

ÖSYM’DEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI!

ÖSYM yerleştirme sonuçlarında, ‘ek puanlı yerleştirme puanları’ yerine ‘ek puansız yerleştirme puanları’nın kullanıldığı tespit edildiğini belirtti. 


Buna göre, hatının düzeltilmesi için yapılan güncellemede, 1.110 adayın ilan edilen yerleştirmesi değişti. 1.628 aday daha önce bir programa yerleşmemişken, yerleşir duruma geldi. Ek puanı dikkate alındığı için yerleşen bu adaylar nedeniyle daha önce bir programa yerleştiği ilan edilen 1.499 aday ise yeni durumda herhangi bir programa yerleşemedi.

ÖSYM’den yapılan açıklama şöyle:
08.08.2017 tarihinde açıklanan 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçlarında, adayların yerleştirmelerinde kullanılacak puanlar belirlenirken Tablo-6C'nin ekinde yer alan okul türlerinden mezun olan adayların alan ve dallarına göre ek puan kullanılabilecek tercihlerinde ‘ek puanlı yerleştirme puanları' yerine ‘ek puansız yerleştirme puanları'nın kullanıldığı tespit edilmiştir.

Bu işlemin düzeltilmesi amacıyla yapılan güncellemede 1110 adayın ilan edilen yerleştirmesi değişmiş, 1628 aday daha önce bir programa yerleşmemişken yerleşir duruma gelmiş, ek puanı dikkate alındığı için yerleşen bu adaylar nedeniyle daha önce bir programa yerleştiği ilan edilen 1499 aday ise yeni durumda herhangi bir programa yerleşememiştir.

Konu ile ilgili adaylar ve kurumlar bilgilendirilmiş, yeni sonuçlar 12.08.2017 tarihi saat 11:00 itibariyle güncellenmiştir. Bu durumdan etkilenen adaylardan özür diler bilgilerine saygıyla sunarız.”

kaynak:sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKŞENER'İN AÇIKLAMASI REFERANDUMA BOMBA GİBİ DÜŞTÜ!.. ABD ADIMI ATTI... KUZEY KORE ŞAŞKIN!.. DÜNYA DEVİ'NE AĞIR ŞOK!.. SON KAMUOYU ANKETİ AÇIKLANDI!.. İŞTE SONUÇ!.. Halktan Baltalı ve Kürekli Destek WhatsApp Kullanıcılarının DİKKATİNE! Yüz Binlerce Öğrenciye Kötü Haber ŞOK!.. ÇAVUŞOĞLU'ndan YUNAN İŞGALİNE CAN SIKICI CEVAP!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Türk Gemiciye GÖZALTI!