İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Ozan Ceyhun'un Viyana Büyükelçisi olarak atanmasına yazılı bir açıklamayla tepki gösterdi. Dervişoğlu, “Devletin namusu ve sırları böyle bir kişiye nasıl emanet edilmiştir?” diye sordu.

‘DEVLETİN NAMUSU VE SIRLARI BU KİŞİYE EMANET EDİLEMEZ’

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Ozan Ceyhun'un Viyana Büyükelçisi olarak atanması ile ilgili yaptığı açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanı, Türk devletini ve Türk milletini soykırımcı kabul eden bir şahsı nasıl büyükelçi olarak atamış, devletin namusunu ve sırlarını böyle bir kişiye nasıl emanet etmiştir?" dedi.

‘ALMANYA’YA SIĞINMIŞ TERÖRİST, ŞİMDİ BÜYÜKELÇİ’
Yazılı bir açıklamada bulunan Dervişoğlu, “Bu kişi gerçekleştirdiği terör eyleminden dolayı yargılanmaktan kaçarak önce, Avusturya Viyana’ya firar etmiş sonra da Almanya’ya sığınmış bir teröristtir” dedi. 

AKP'DEN ADAY OLDU VE BÜYÜKELÇİ OLARAK ATANDI

Ceyhun, 2002 yılında Türkiye'ye dönerken, 7 Haziran 2015 seçimlerinde AKP'den İzmir 1. Bölge, 5. Sıradan milletvekili adayı oldu. Ceyhun milletvekili seçilemezken, Recep Tayyip Erdoğan'a danışman olarak atandı. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gece Resmi Gazete'de yayımladığı kararla, Ozan Ceyhun'u Avusturya'nın başkenti Viyana'ya büyükelçisi olarak atadı. Ceyhun'un ikinci evliliğinde nikah şahitliğini de Recep Tayyip Erdoğan yapmıştı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ